Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Türkiye 25 Mart 2009'da suikast olduğu yönünde Türkiye'de genel bir kanı oluşan bir helikopter kazası ile kaybettiği BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor. Yazıcıoğlu'nun ve beraberinde bulunan isimlerin şüpheli bir kaza ile karlı dağlarda vefat etmesi, arama kurtarma faaliyetlerindeki ve bu süre içerisinde helikopter enkazına gidip olay yerinde kazaya ilişkin kritik olan bazı parçaların çalınması gibi birçok konu gündemi uzun süre işgal etti. Fetullahçı Terör Örgütünün kendini açık etmesiyle birlikte Yazıcıoğlu'nun ölümünde FETÖ parmağı olduğuna ilişkin çok sayıda ifade ve bilgi ortaya çıktı. Soruşturmalar halen sürüyor.

Çarşamba 25.03.2020 12:03 Güncelleme: Çarşamba 25.03.2020 12:07
Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 11. yılında kabri başında dualarla anıldı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu vefatının 11. yıl dönümünde kabri başında dua ederek andı. BBP yayınladığı genelgeyle, Türkiye genelinde alınan 'Korona virüs' tedbirleri çerçevesinde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma etkinlikleri dahil, bütün toplantıların ertelendiğini daha önce duyurmuştu. BBP Genel Başkanı Destici de, beraberindeki partililerle 24 Mart'ta Taceddin Dergahı'nda bulunan kabre gelerek Merhum Yazıcıoğlu'nu dualarla andı.

Türkiye Muhsin Yazıcıoğlu'nu anıyor! En büyük şüpheli FETÖ: Mahrem İmamdan itiraf...

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, 25 - 31 Mart haftasını Muhsin Yazıcıoğlu şehidi ve tüm şehitleri anma haftası olarak idrak ettiklerini ancak Çin'de başlayan Korona virüs'ün tüm dünyaya yayılması ve Türkiye'ye gelmesiyle birlikte anma etkinliği programını da diğer programlar gibi iptal ettiklerini vurguladı. Destici, salgın sona erdikten sonra programları daha güçlü şekilde gerçekleştireceklerini belirtti.

FETÖ İMAMLARINDAN YAZICIOĞLU İTİRAFI

FETÖ elebaşı Gülen'in, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmanın üzerinin örtülmesini talep ettiği ortaya çıktı. Bu önemli bilgi, FETÖ'nün Elazığ avukatlar sorumlusu Abdullah Önder'in, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadesinde yer aldı. FETÖ elebaşı Gülen, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefat etmesinin ardından yaptığı açıklamada "Aldanırsanız böyle kurban gidersiniz, bir perşembe günü akşamı vefat edersiniz, bir cuma günü cenazenize ulaşırlar" demişti.