Arefe Günü bugün ve Bayramda nereler açık, nereler kapalı? SON DAKİKA: Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf? İstisnalar neler?

Bugün nereler açık, nereler kapalı? Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye'nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 4 günlük kısıtlama ile birlikte vatandaşlar merak ettikleri soruların yanıtlarına ulaşmak istiyor. Bayramda nereler açık, Sokağa çıkma yasağından kimler muaf gibi soruların yanıtlarını öğrenmek isteyenler internet üzerinden araştırma yapmaya başladılar. 23,24,25,26 Mayıs'ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının detayları da belli oldu. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine kısıtlama ile ilgili genelge gönderdi. Yayımlanan genelgeye göre; bayramda açık olan yerler ile sokağa çıkma yasağından muaf olanların durumları belli oldu. Buna göre; bayramda nereler açık, nereler kapalı? Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf? İşte son dakika haberinin detayları!

Cumartesi 23.05.2020 12:16 Güncelleme: Cumartesi 23.05.2020 12:17
Arefe Günü bugün ve Bayramda nereler açık, nereler kapalı? SON DAKİKA: Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf? İstisnalar neler?

Ülkemizde corona virüsü salgını ile ilgili mücadele devam ederken olumlu ve umut verici gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Ramazan Bayramı'nda Türkiye'nin 81 ilinde sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının yaşanacak olması nedeniyle pek çok sorunun yanıtı da araştırılır hale geldi. İçişleri Bakanlığı 4 günlük kısıtlama ile ilgili yayımladığı genelgede bayramda nereler açık, sokağa çıkma yasağından kimler muaf gibi soruların yanıtlarını da vermiş oldu. Bayrama az bir zaman kala Ramazan Bayramı'nda nereler açık, Sokağa çıkma yasağından kimler muaf gibi soruların yanıtlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar konuya yönelik araştırmalarına hız kazandırdı. Buna göre; Bayramda nereler açık, nereler kapalı olacak? Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf, istisnalar neler? İşte son dakika haberinin detayları...

BAYRAMDA NERELER AÇIK? SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN KİMLER MUAF, İSTİSNALAR NELER?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika sokağa çıkma yasağı kısıtlaması genelgesine göre; Türkiye'nin 81 iline 4 gün sürecek olan yasak getirildi. 23,24,25,26 Mayıs tarihlerini kapsayacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının Ramazan Bayramı'na denk gelmesi nedeniyle bayramda nereler açık, Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf, istisnalar neler gibi pek çok sorunun da yanıtı araştırılıyor. Buna göre; haberimizin içerisinden bayramda nereler açık, sokağa çıkma kısıtlamasından kimler muaf gibi soruların yanıtlarına ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

Arefe Günü bugün ve Bayramda nereler açık, nereler kapalı? SON DAKİKA: Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağından kimler muaf? İstisnalar neler?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ DETAYLARI BELLİ OLDU

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Sokağa çıkma kısıtlaması" genelgesine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görüldüğü andan itibaren, birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı.

Ramazan Bayramı süresince Kovid-19 salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına alınabilecek ek tedbirlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değerlendirildiği bilgisine yer verilen genelgede, "Bilim Kurulunun önerileri ve koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, 81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Genelgede, 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs saat 00.00 arasında 81 ilin sınırları içinde bulunan vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanacağı belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: