Denizlerde av yasağı sona eriyor

Yeni balık sezonu için sabırsızlanan vatandaşların yanısıra asıl heyecan balıkçılarda var. Denizlerde av yasağının sona ermesiyle yeni sezona başlayacak balıkçılar tüm hazırlıklarını tamamladı. Peki, av yasağı ne zaman kalkıyor? Balık sezonu ne zaman açılacak? Balıkçılar denize ağ atabilmek için artık saatleri sayıyor. Av yasağı boyunca demirledikleri teknelerin ve denize bırakacakları ağların bakım ve onarımını tamamlayan balıkçılar, çok yakında "Vira Bismillah" diyecek.

Perşembe 29.08.2019 16:54 Güncelleme: Perşembe 29.08.2019 17:05
Denizlerde av yasağı sona eriyor

1 Eylül'de açılacak av sezonu için hazırlıklarını sürdüren balıkçılar ile sofralarında artık balık görmek isteyen vatandaşlar, bir süredir balık sezonunun açılmasını bekliyordu. İşte o an geldi çattı. Balıkçılar sabırsızlıkla yasağın kalkmasını bekliyor.

Denizlerde av yasağı sona eriyor

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Bayram Ay, "Öncelikle 2019-2020 av sezonunun sektörün her alanında çalışan, emek harcayan üreten tüm paydaşlarımıza hayırlı uğurlu bereketli bir sezon olmasını yüce Rabb'imizden temenni ediyorum." dedi.