Esrarengiz Amerikalı bu sefer de bomba paniğine neden oldu!

Konya'da geçtiğimiz günlerde göle balık bıraktığı için adından söz ettiren esrarengiz Amerikalı yine paniğe neden oldu. 60 yaşındaki Chesterr Juall'ın telefonda konuştuğu kişiye 'konteyner, bomba, partlatma' dediğini iddia eden bir vatandaş, polise ihbarda buludu. Ekiplerin yaptığı incelemede herhangi bir şüpheli bulguya rastlanmadı. Amerikalı Chesterr kaldığı otele gönderildi.

Cumartesi 23.05.2020 10:22 Güncelleme: Cumartesi 23.05.2020 10:22
Esrarengiz Amerikalı bu sefer de bomba paniğine neden oldu!

Konya'da, izinsiz olarak Altınapa Baraj Gölü'ne balık bıraktıktan sonra paniğe neden olan ABD'li Chesterr Juall'ın (60), bu kez de bomba paniğine neden oldu. Yoldan geçen bir kişi, iddiaya göre Juall'ın telefonla konuştuğu kişiye konteyner, bomba ve patlatma gibi kelimeler kullandığı duyması üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis, herhangi bir bulgu ve şüpheli duruma rastlamayınca Juall'ı kaldığı otele gönderdi.

Esrarengiz Amerikalı bu sefer de bomba paniğine neden oldu!

Olay, saat 01.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Mevlana Caddesi'nde meydana geldi. Yoldan geçen bir genç, telefonla İngilizce konuşan kişinin iddiaya göre konteyner, bomba ve patlatma gibi kemiler kullanması üzerine polisi arayıp durumu bildirdi. Bunun üzerine bölgeye aralarında Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi.