Günün yurdum haberleri

Günün yurdum haberleri

Pamukkale’yi güzeller bastı

UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Denizli’nin turizm cenneti Pamukkale, ziyaretçi akınına uğruyor. Beyaz cenneti ziyaret eden 2009 yılı çeyreğine göre %40 artan turist sayısı 200 binin üzerine çıktı. Güzel turist bayanlar ilginin daha da artmasına yardımcı olduğu açıkça ortada… (THA)

* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Günün yurdum haberleri

Abant beyaza büründü

Bolu’da, doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı Kar yağışıyla beyaza büründü. Bu güzel manzaranın tadını çıkaranlar tablo gibi fotoğrafların içerisinde yer aldı. (AA)


* FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Günün yurdum haberleri

“Yaprak sarma” döviz kazandırıyor

Gaziantep’te bir firma, tesislerinde müzik eşliğinde genç kızlara hazırlattığı yaprak sarmayı 8 ülkeye ihraç ediyor. (AA)

Günün yurdum haberleri

Dördüzlerin kısmeti açıldı

Kayseri’de dördüz bebeklerinin bakım masraflarını karşılamakta zorlanan aileye yardımlar gelmeye başladı. Evlerini ve iş yerlerini satarak 16 yıl sonra bebek hasretini gideren Özer ailesi, yardımlarla bir nebze de olsa nefes aldı. Yaklaşık 2,5 ay önce dünyaya gelen dördüzlere 2-3 ay yetecek kadar ve bez topladı. Bu durumlardan habersiz dördüz bebekler, sevimlilikleriyle kendilerine hayran bırakıyorlar. (AA)

Günün yurdum haberleri

Görüşmeler uzayınca bu görüntüler çıktı

TBMM Genel Kurulu’nda seçim kanununda değişiklik öngören yasa teklifinin görüşmeleri, sabah 04.00’e kadar sürdü. (AA)

Günün yurdum haberleri

Adana'da taş büyüklüğünde dolu yağdı

Adana'da taş büyüklüğünde yağan dolular nedeniyle ağaçlardaki yapraklar döküldü. Taş gibi dolulardan kaçmaya çalışan vatandaşlar ise durumun şaşkınlığını üzerlerinden atamadı. (CHA)

Günün yurdum haberleri

Belçikalı öğretmenden örnek davranış

Paskalya Bayramı tatili için Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesine gelen Belçikalı 10 öğrenci ve 3 öğretmen içlerinden bacağı kırık olan öğrencilerini her gittikleri yere sırtlarında taşıyor. (CHA)

Günün yurdum haberleri

‘Oku oku da nereye kadar!’

Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu’nda öğrenciler Çukurova Üniversitesi’ni ilginç bir şekilde tanıtma fırsatı buldu. Öğrenciler tarafından hazırlanan kepli iskelet ‘acaba çok okumanın sonu bu mudur?’ diye düşündürmüyor değil! (CHA)

BİZE ULAŞIN