Haftanın magazin turu 18-24 Ocak 2010

Yatak sahnesine kocadan izin

'Ejder Kapanı' filminde, pavyon şarkıcısı Cavidan'ı oynayan Ceyda Düvenci, "Bu filmden sonra kendimi karakter oyuncusu olarak görüyorum" dedi. Uğur Yücel'in yönettiği filmde; onunla yatağa giren Düvenci, eşi Engin Akgün'ün verdiği desteği şöyle anlattı: "Senaryodaki sevişme sahnelerini görünce, rolü kabul etmeden önce eşime sordum. Onay aldıktan sonra da kabul ettim. Engin, '15 senelik kariyerine, bir senedir kurduğumuz evlilikle yön verecek değilim. Bu saygısızlığı sana yapmam! Ayrıca seni yıllardır tanıyorum, sana karşı en ufak bir güvensizliğim söz konusu olmaz' diye beni destekledi. Ancak sevişme sahneleri daha sonra senaryodan çıkartıldı."

Çok korunaklı yaşadım, hiçbir pişmanlığım yok

Güzel oyuncu Sema Öztürk, hayatta hiçbir pişmanlığının olmadığını söylüyor: O kadar korunaklı yaşamışım ki, pişman olacak bir şeyi yapma fırsatı vermemişim kendime.

Ciddiye alınmak için çok uğraştım

‘Ejder Kapanı’ filminin başrol oyuncusu Berrak Tüzünataç, “Artık oyunculukta istediğim işi yapma gücüm var” dedi ve ekledi: “Ciddiye alınabilmek için çok çalışıp çabaladım” Konservatuvar mezunu değilim, teknikle, metotla ilgili bir temelim yok. Yaptığım tek şey,doğal gerçekliği yakalayabilmek. Doğru proje, benim için paradan çok önce gelir. Gelen teklifler konusunda fikrine önem verdiğim, danıştığım insanlar var. Nejat’la ilişkimiz için ‘marjinal çift’ tanımı yapılmasını anlamıyorum. İlginç değil, sıradan, normal bir çiftiz. Quentin Tarantino ‘Soysuzlar Çetesi’nde Hitler’i sinema salonunda öldürdü ve bayıldım bu harekete. Bu bir film ve hayal gücümüzle istediğimizi yapabiliriz. Mesela Kenan’la bu filmde gerçekten seviştiğimizi düşünenler, Hitler’i de sinema baskınında öldü zannecektir. Bu düşünce yapısı o kadar saçma ki!.. (MEVLÜT TEZEL)

Demet Akalın yalıda nikâhlandı

Şarkıcı Demet Akalın ile Önder Bekensir, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen düğünle dünya evine girdi. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın kıydığı nikâhta çiftin şahitliklerini Oktay Kaynarca’nın da aralarında bulunduğu 4 kişilik arkadaş grubu yaptı. Nikâh töreninin ardından ise Enbe Orkestrası sahne aldı. Düğünün ünlü konukları Hande Yener, Gülşen, Alişan, Yıldız Tilbe, Tan ve Murat Dalkılıç ile Tuğba Özay, sırayla sahne alarak konukları coşturdu. Konuklara nikâh şekerleriyle birlikte üzerlerinde gelinle damadın adlarının yazılı olduğu tişörtler dağıtıldı. Tuvana Büyükçınar imzalı gelinlik giyen Demet Akalın, düğün öncesi gazetelerde çıkan “Eski sevgilisine nikâh öncesi cep telefonundan mesaj attı” haberleri nedeniyle sinirliydi. Düğünü organize eden şirket aracılığıyla açıklama yapan Akalın basın mensuplarından fotoğraf ve görüntü için, Mehmetçik Vakfı’na bağış yapmalarını istedi. Ancak ilerleyen saatlerde fotoğraflar medyaya dağıtıldı. Düğün sonrası Demet Akalın ve Önder Bekensir, yakın dostlarıyla Ortaköy’de Ziynet Sali’nin sahne aldığı barda eğlendi.

Hafta sonu İstanbul'da


İşadamı İshak Cerit ile evlendikten sonra podyumlara veda eden eski manken Esin Moralıoğlu, önceki gün İstinye Park'taydı. Amerika'da yaşayan ancak bazı hafta sonlarını İstanbul'da geçiren Moralıoğlu, bol bol kitap satın aldı.

Karım beni kitap okurken yakaladı

Zara ve Oktay Kaynarca'nın sunduğu 'Salı Sefası' programına konuk olan Metin Şentürk, anlattıklarıyla güldürdü. "Bir gün canım çok sıkkın. Eşim okuduğu kitabı kapatmadan koymuş. Aldım elime, açtım. Hem bir şey düşünüyorum, hem de kızgınım. Sayfaları da minik minik, oyalanayım diye çeviriyorum. Öyle ki, okuma süresi var ya, sayfa bitiyor, tık bir daha çeviriyorum. Fulya da kapıdan bakıyormuş. Geldi, 'Ayıp değil mi? Yani herkese tamam da bana da mı?' dedi. Baktım mevzu uzayacak, ben de, 'Sen de benim ülkem gibisin. Ölüp gideceğim, sen bile benim kör olup olmadığımı anlayamayacaksın' dedim." (Televizyon Gazetesi)

Didem'e aşk öpücüğü

Didem Uzel'in New York'ta yaşayan borsacı sevgilisi Selim Sarı, önceki gün basınla tanıştı. Aşklarını New York-İstanbul arasında sürdüren çift, İstinye Park'ta mutluluk görüntüleri sergiledi. Selim Sarı'nın, yürüyen merdivenlerden inerken sevgilisini öpmesi ise çiftin aşk ispatı gibi oldu.

Sevişmeden önce içki içiyormuş!

Sandra Bullock, sevişme sahnelerinden önce içki içerek rahatladığını söyledi. Bullock, "Bir filmde çırılçıplak vücudumu göstermek beni ürkütüyor. Eğer soyunmam gerekiyorsa, sarhoş olana kadar içip rahatlıyorum ve çekimlere öyle başlıyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN