Haftanın magazin turu

Cuma 17.09.2010 10:06
Haftanın magazin turu

Cihan Ünal'dan kızının düğününe 'boykot'

Tiyatro ve sinema sanatçısı Cihan Ünal'ın kızı Irmak Ünal ile işadamı sevgilisi Emre Karabacak, önceki akşam İstanbul Kuruçeşme'de dünyaevine  girdi. Düğünde Irmak Ünal ve Emre'nin şahitliğini gelinin dayısı Vahit Kuzuoğlu ve damadın ağabeyi Necmettin Karabacak yaptı. 500 davetlinin katıldığı düğüne Irmak Ünal'ın babası Cihan Ünal ise katılmadı. Ünal, kızı Irmak'a basına yansıyan onaylamadığı bir ilişki yaşaması nedeniyle küsmüştü.

Haftanın magazin turu

Avşar Kızı, Hürrem Sultan oldu

Taklitçi ashlee
Jessica Simpson'ın kardeşi Ashlee Simpson, kilo verdikten sonra bir süre ne giyeceğine karar veremedi. Sonra Nicole Richie'nin tarzını kopyalamaya başladı
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını anlatan bir belgesel filmi çekimi için kamera karşısına geçen Hülya Avşar, Osmanlı tarihinin en önemli kadın karakterlerinden olan Hürrem Sultan'ı canlandırdı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Eminönü Hünkâr Kasrı'nda gerçekleşen filmde konuk oyuncu olarak boy gösteren Hülya Avşar'ın çekimleri 1 günde tamamlandı. "Bu zamana kadar hep kötü ve sert karakterleri canlandırmak istemişimdir. Bu rolle hayallerimi gerçekleştirdim" diyen Avşar Kızı, çekimlerdeki muzip halleriyle de dikkat çekti. Belgeselde Kanuni Sultan Süleyman'ı Cemal Hünal'ın canlandırdığını belirten Avşar, "Cemal iyi, yetenekli ama bir o kadar da genç bir oyuncu... Bu role bence Mehmet Aslantuğ yakışırdı" dedi.

'BİZİM Kİ DAHA İYİYDİ'
24 yıl önce "Fatmagül'ün Suçu Ne" adlı filmde oynayan Hülya Avşar, dizi olarak yayınlanmaya başlayan filmi hakkında, "Beren role çok yakışmış. Benim gençliğim. Dizinin ilk bölümünü heyecanla izledim. Özellikle tecavüz sahnesini merakla bekledim. O sahneyi izleyince 30 yıl önceki kendi sahnemi hatırladım. Film diziye uyarlandığından olacak ki ufak da bir boşluk olmuş. Bizim zamanımızda çekilen tecavüz sahnesi çok daha başarılıydı" yorumunu yaptı. Yeni bir albüm çıkartacağının da sinyallerini veren Avşar, albümü için beste arayışına girdiğini belirtti. Şarkıcı Tan'a sipariş beste hazırlattığını söyleyen Avşar, "Sezen Aksu'yu bizzat arayarak şarkı alacağım" dedi.