Haftanın magazin turu

Haftanın magazin turu

Proje seçimlerinde çok beceriksizim!

Doğa Rutkay, ajanı oynadığı 'Pak Panter'in, gişede ilgi görmemesine; "Ben filmde kendimi görmek istediğim şekilde gördüm. Benim için önemli olan bu" dedi ve ekledi:

"Proje seçimlerimde başarısızım"
Ünlü oyuncu Doğa Rutkay önceki gün, katıldığı bir ürün tanıtımda, oyunculuk kariyeriyle ilgili açıklamalar yaptı. Bu sezon 'Pak Panter' filminde bir ajanı canlandıran Doğa Rutkay, filminin gişede hayal kırıklığı yaşatmasıyla ilgili şöyle konuştu:

ARTIK DÖVÜŞÜRÜM
"Film, istediğimiz ilgiyi görmedi ama ben kendimi görmek istediğim şekilde gördüm! Benim için önemli olan buydu. Farklı bir tecrübe yaşadım. Artık silah kullanıp dövüşebilirim." Proje seçimlerinde başarısız olduğunu söyleyen Rutkay, "Altıncı hissim kuvvetlidir ama dizi tahminlerinde yanılıyorum. Tutar dediğim tutmuyor. En iyi bildiğim yer tiyatro olduğu için, ben orada at koşturmaya devam ediyorum" dedi.

Hala psikolojik tedavi görüyorum
Doğa Rutkay, geçtiğimiz ay trafik kazasında hayatını kaybeden yakın arkadaşı Onur Bayraktar'ın ölümünü bir türlü kabullenemediğini söyledi. Hâlâ psikolojik tedavi gördüğünü belirten Rutkay, "Onun ölümüyle, kaybetme duygusunu ilk kez yaşadım, çok etkilendim" dedi. Bu olayın kendisine ders olduğunu belirten oyuncu "Cenazede 10 senedir görüşmediğimiz arkadaşlarımızla bir araya gelince, her gün birbirimizi aramaya karar verdik" diye konuştu. (İlker GEZİCİ)

Haftanın magazin turu

Bilmeyene şarkı yazmak kolay!

Kayahan, "Bir yılda şarkı mı yazılır!" eleştirisine yanıt verdi: Şarkının bir satırı için 100 tane alternatif vardır!

19 AYRI DÜZENLEME YAPTIM
'365 Gün' isyanı! Kayahan, '365 Gün' şarkısına yöneltilen eleştirilere şaşırdığını söyledi: "Bir yılda şarkı mı yazılır diyorlar. Ben, 'Geceler' şarkısı için 1.500 sayfa müsvette yazdım. Bir satır için 100 tane alternatif çıkıyor. Bu şarkının 19 ayrı düzenlemesi var. Her düzenleme 25-30 gün sürüyor. Hesaplayın bakalım, bir şarkı ne kadar zamanda ortaya çıkabiliyor..."

40 YILDA 50 TANE HİT'İM VAR

Kayahan şarkı yazmayı alışverişe benzetti: "Nasıl mağazaya gidince 20 elbise giyip çıkarıyorsanız, şarkı yazarken de durum aynı. Bilmeyene iş kolaytabii. Bazıları yolda bulduğu taşı heykel sanıyor ama onu oymak gerekir. 40 senede 50 tane hit yapmışım. Titizlendiğim için şarkılarım kalıcı."

'BİTTİ' DİYEN ÖZÜR DİLEDİ

Kayahan: "1993'te 'Odalarda Işıksızım' şarkım çıktığında, bazı paralı askerler, "Kayahan bitti, bize böyle şarkıları kakalıyor" demişlerdi. Ama o şarkım hâlâ dinleniyor. Beni o gün eleştirenler ise sonra arayıp özür dilediler..."