İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!

İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
Cosmopolitan dergisi başından evlilik geçmiş olan 'ikinci el erkekleri' masaya yatırıyor. İşte kadınların kafasında soru işareti yaratan, boşanmış erkeklerin artı ve eksi yönleri...

Şarkıcı Pınar Aylin'in iki yıl önce "İkinci el erkek arıyorum" açıklamasıyla popüler bir tanımlama haline gelen 'ikinci el erkekler'i, yani başından sorunlu bir evlilik geçenleri Cosmopolitan dergisi inceleme altına aldı. Boşanmış erkekten iyi sevgili veya eş olur mu? Artıları ve eksileri neler? Bu soruların yanıtlarını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz...
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
GİYİM ZEVKLERİ

Artı: Gardırobu çoktan elden geçirilmiştir. Evli erkekler genelde ne giyeceklerini eşlerine danışırlar. Hem üşendiklerinden hem de eşlerinin zevkine güvendiklerinden... Dolayısıyla da güzel giyinen bir erkeğin yanında siz de rahatlıkla şık giyinebilirsiniz.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
Eksi: Eski karısının etkisinden kurtulmak, eski kurallarını yıkmak isteyebilir. Mesela yoğun baskılar sebebiyle yıllardır sakalını uzatamadıysa, kısa sürede bir dağ adamı haline gelebilir. Çünkü bu onun için özgürlüğün simgesidir. Ceketlerin yerini kazaklar, şık pardesülerin yerini montlar da alabilir.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
BİRLİKTE YAŞAMAK

Artı: İyi ev terbiyesi almıştır. Bir erkekle birlikte yaşamanın en zor taraflarından biri de hijyen olsa gerek! Banyoda sağa sola saçılmış küçük kıllar, mutfak zeminindeki saçlar ve hatta maç yaptıktan sonra spor ayakkabısının altından etrafa dağılan çamur birikintileri sinir bozucu olabilir. Ama birkaç yıl boyunca bir kadınla aynı evi paylaşan erkek temizliğin ne anlama geldiğini çok iyi bilir.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
Eksi: Bağlanma korkusunu üstünden atamamış olabilir. Gözünüzün önüne 'Friends' dizisindeki 'Joey' ve 'Chandler'ın evini getirin. Birbirinden ilgisiz mobilyalar, ev ortasında duran bir köpek heykeli ve kokuşmuş yemeklerle dolu buzdolabı! Boşanmış sevgilinizin evinde de buna benzer bir manzara varsa dikkat! Evinde adım atacak yer olmaması, hayatında sizin için de yer olmadığı anlamına gelebilir.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
İLETİŞİM MESELESİ

Artı: İkinci el erkek diye tanımladığımız bu erkek tipi, iletişim kurmayı, bağlanmak istemeyen erkeğe kıyasla daha iyi becerir. Ülkemizde çok rastlamasak da, dünyanın diğer yerlerinde boşandıktan sonra terapiye giden çok erkek var.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
Eksi: Eski karısından o kadar nefret ediyordur ki, bu sizi sevmesine engel olmaktadır. Nefret dolu bir erkeği kilometrelerce öteden tanıyabilirsiniz. Nefret de aşk kadar güçlü bir duygu olduğundan, böyle bir durumda ortada ters giden bir şeyler var demektir. Erkek arkadaşınız tüm enerjisini eski eşine karısına olan nefretiyle harcıyorsa, büyük ihtimalle hâlâ onu seviyordur.
İşte 'ikinci el erkek' dedikleri!
ÇOCUKLARI VARSA

Artı: Boşanmış bir erkek arkadaşınızın olması kafanızda soru işaretleri yaratırken, bir de çocukları olması sizi iyice korkutabilir. Ama bu duruma olumlu gözle bakmaya çalışın. Çocuklarıyla birlikte olduğu bir gün siz de ona katılın. Onlara verdiği değer, önceliklerinin ne olduğunu gösterir. İleride çocuklarınız olduğunda, onların nasıl bir ortamda yetişeceğini tahmin edebilirsiniz.
BİZE ULAŞIN