Magazin gündeminden başlıklar

Magazin gündeminden başlıklar

Helin Avşar'a bir yıl hapis istemi

Kendine ait internet sitesinde Anadolu Ajansı'nın haber ve fotoğraflarını izinsiz yayınladığı iddiasıyla Helin Avşar'ın 1 yıla kadar hapsi istendi. İlk duruşmada Avşar, mahkeme hakiminden "Suçsuzum uzlaşma istemiyorum, beraatimi istiyorum" dedi. Bugün'ün haberine göre; söz konusu sitenin kapandığını belirten Avşar, mahkemede şu ifadeyi verdi:

BİLEREK YAPMADIM

"Söz konusu sitede üniversite öğrencileri stajyer olarak çalışıyorlardı. Onlar benim bilgim dışımda başka bir ajansa ait haberleri alıp kullanmışlar. Ayrıca yaklaşık iki yıl öncede davaya konu olan siteyi kapattım. Stajyerlerin adresleri yok. Araştırıp öğrenebilirsem bildireceğim. Suç işlemeye kastım yoktur. Müştekiye ait yüklenen haberlerden bilgim yoktur."

Davaya müşteki olarak katılan ajansın avukatı, ise "5846 sayılı kanuna muhalefet etmiştir davacıyız cezalandırılsın" dedi. Mahkeme hakimi Helin Avşar'ı duruşmalardan verasette tutuğu dava sonrası dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Magazin gündeminden başlıklar

Ünlü oyuncuya saldırı

Taksim'deki bir mekanda eğlenen Hakan Yılmaz, sokak çocuğunun saldırısına uğradı. Yılmaz, 'Bunlar çok acı şeyler' dedi.

İstanbul'un iki farklı dünyası; önceki gece Beyoğlu'nda bir kez daha gözler önüne serildi. Eğlenmek için Beyoğlu'nu tercih eden Hakan Yılmaz, geç saatlerde mekandan ayrıldı. İçeride sevgilisiyle tartıştığı öğrenilen ünlü oyuncunun gecesi; uğradığı saldırıyla daha da keyifsizleşti. Kimliği belirsiz bir sokak çocuğu, Hakan Yılmaz'a saldırdı.

TİŞÖRTÜNÜ YIRTTI!
Saklambaç'ın haberine göre; ünlü oyuncunun tişörtünü çekerek yırtan sokak çocuğu, Hakan Yılmaz'dan para istedi. Yılmaz, "Tabii ki saldırıya sinirlendim ama daha o bir çocuk. Bu dram, tüm dünyada olduğu gibi ne yazık ki Türkiye'de de var" dedi. Hakan Yılmaz'ın saldırıya uğradığı anda çekilen kareler de Beyoğlu'ndaki sokak çocuğu ve dilenci dramını bir kez daha gözler önününe serdi.