Çarşamba 13.10.2021 19:03 Güncelleme: Çarşamba 13.10.2021 20:18

Son dakika: Meteoroloji Uzmanı Dr. Deniz Demirhan sabah.com.tr'ye açıkladı! İstanbul için flaş uyarı

Son dakika haberleri: İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, sabah.com.tr'nin sorularını yanıtladı. Marmara, Karadeniz, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sağanak yağışın etkili olacağını belirten Deniz Demirhan, Karadeniz için heyelan uyarısında bulundu. Perşembe günü hafifleyecek olan yağışların, cuma gününden itibaren yeniden artacağını ifade eden Demirhan, İstanbul için önemli bir uyarıda bulundu. İşte son dakika hava durumu haberinin ayrıntıları...

ABONE OL
Son dakika: Meteoroloji Uzmanı Dr. Deniz Demirhan sabah.com.tr’ye açıkladı! İstanbul için flaş uyarı

Son dakika haberleri: Meteoroloji Uzmanı Dr. Deniz Demirhan, hava durumuna ilişkin sabah.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu. Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle "heyelan" uyarısı yapan Deniz Demirhan, "Yağışlar Cuma günü, Perşembe gece saatlerinden itibaren çok kuvvetli bir şekilde geri geliyor. Trakya, İstanbul'da özellikle Avrupa yakası ve Ege'nin tamamında kuvvetli yağış olabilir." ifadelerini kullandı.

Son dakika: Meteoroloji Uzmanı Dr. Deniz Demirhan sabah.com.tr’ye açıkladı! İstanbul için flaş uyarı

Meteoroloji Uzmanı Deniz Demirhan, şu ifadeleri kullandı:

"5 bin metre civarlarında alçak basıncın etkisi altındayız. Bu da kuzeybatı tarafından bize doğru geliyor. Rusya üzerinden gelip Marmara, Trakya ve Ege Bölgeleri'ni etkisi altına alacak. Bu durum çok kuvvetli yağışı getirebilir.