Trabzon Çaykara'daki yangında 100 yıllık hatıralar da yandı

Doğu Karadeniz'deki tüm illerde aynı gün çok sayıda orman yangını çıkması dikkat çekti. Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun ile Ordu'da birbiri ardına örtü yangınları çıktı. Trabzon'un 11 ilçesinde dün akşam çıkan yangınlarda belki de en büyük zararı gören yerlerden birisi ise Çaykara ilçesi Ulucami mahallesi oldu. Mahallede şiddetli rüzgar nedeniyle elektrik tellerinin birbirine değmesi sonucu çıkan kıvılcımların çıkardığı tahmin edilen yangında biri 100 yıllık 2 ev tamamen kül olurken, bir ev ise son anda yanmaktan kurtarıldı. 50'yi aşan yangın söndürülürken, diğer yangınların da kontrol altına alındığı öğrenildi.

Salı 24.12.2019 17:37 Güncelleme: Salı 24.12.2019 17:46
Trabzon Çaykara'daki yangında 100 yıllık hatıralar da yandı

Çaykara ilçesi Ulucami mahallesinde dün akşam 20:30 sularında Halim Bahadır'a ait evde yangın çıktı. Şiddetli rüzgârın etkisi ile yangın büyüyerek Abdurrahman Bahadır'a ait ikinci evi sardı. Evden alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine haber verdi.

Trabzon Çaykara'daki yangında 100 yıllık hatıralar da yandı

Çaykara, Dernekpazarı, Of ve Trabzon'dan itfaiye araçları olay yerine giderek yangına müdahale etti. Yangın nedeniyle köyde büyük panik yaşanırken, itfaiye ve köylüler tarafından yangın söndürüldü.