Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Vefatı

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Vefatı
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, ‘’Milletimizin başı sağolsun’’ dedi.
Konukoğlu, yayımladığı taziye mesajında, Türk siyasi tarihinde çok derin izler bırakan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kendine özgü üslubu ve 40 yılı aşkın siyasi hayatında ülkemize verdiği hizmetlerle her zaman saygıyla anılacağını belirtti.
Millete hizmet etmeyi ve devletin devamlılığını her şeyin üstünde tutan bir siyasetçi olduğunu belirten Konukoğlu, ‘’barajlar kralı’’ unvanına sahip olan Sayın Süleyman Demirel’in Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü zamanında Türkiye’nin dört bir tarafında önemli baraj ve sulama projelerini hayata geçirdiğini vurguladı.
Konukoğlu, şunları kaydetti:
‘’Sayın Demirel, yatırıma ve üretime de önem veren bir politikacıydı. Ekonomide önemli gelişmelere hayat veren projeleriyle modern Türkiye’nin de geleceğini şekillendirmede katkıları olmuştur. Devlet hayatında önemli görevler ifade etmiştir. Cumhurbaşkanlığı boyunca da demokrasinin ve anayasal kurumların güçlenmesi, demokratik kuralların işlemesi için mücadele etmiştir. Uzlaşıcı ve demokrat yanıyla örnek bir siyasetçiydi. Duayen siyasetçi 9. Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’e Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.’’
BİZE ULAŞIN