‘İle Eğitimi Sertifikaları Verildi

‘İle Eğitimi Sertifikaları Verildi
Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Halk Eğitim Müdürlüğü İşbirliği ile düzenlenen Aile Eğitimi seminerlerine katılan hanımlara, sertifikalarını Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu verdi.
Halk Eğitim Merkezine vermiş olduğu desteklerden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ziyaretinde bulunan Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suna Sertpolat ve Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, Başkan Fadıloğlu’nu makamında ziyaret ettiler.
Ziyaretin ardından Başkan Fadıloğlu, kursiyerlere katılım sertifikalarını taktim etti. Programın 18 yaşına kadar çocuğu olan ailelerin eğitimini kapsadığını belirten Şehitkamil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suna Sertpolat, “Öğretmenlerimiz, mahallelerde 18 yaşına kadar çocukları olan ailelere ulaşarak, aileleri bilgilendiriyor. Programımıza katılmak isteyen ailelere ise Şehitkamil Belediyemizin Sosyal Tesislerinde uygulamalı eğitim veriliyor. Özellikle çocukları olan ailelerin, çocuklarının eğitimlerine, okullarına nasıl katkı sağlayabilirler, bu anlamda çeşitli çalışmalar yaptık. Belediyemizle yaptığımız işbirliği çerçevesinde vatandaşlarımıza ulaşmamız daha kolay oldu. Bu eğitimlerde dönüşleri kısa bir süre içinde aldık. Bu yıl 30 merkezde kurs açtık ve burada Bin kişiye ulaştık. Annelere çocuklarının belirli yaş dönemlerinde gösterdikleri değişim, davranış ve hareketleri hakkında bilgi verdik. Bayanlarımız bu kurslarımıza çok istekliler. Bu kursumuzun çok faydalı olduğunu gördük. Belediyemizle yaptığımız işbirliği çerçevesinde bir yıldır eğitim gören hanım kardeşlerimiz katılım sertifikalarını aldı. Başkanımız her zaman yaptığımız tekliflere sıcak bakarak, işbirliği çalışmamıza destek oldu. Bugün bizleri burada ağırladığı için Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederim” dedi.
BİZE ULAŞIN