Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramına Hazır

Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramına Hazır
Gaziantep Şehitkamil İlçe Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde Kurban Bayramını idrak etmeleri için bütün hazırlıklarını tamamladı.
Kurban kesim yerlerinin temizlik ve dezenfektesi başta olmak üzere birçok vatandaşa kurban poşeti dağıtılırken, dar gelirli vatandaşlara bayram hediyesi sunuldu. Bayramların toplumu bir arada tutan yapı taşlarından birinin olduğuna vurgu yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler, hiçbir zaman bu emellerine ulaşamayacaktır” dedi.
ŞEHİTKAMİL AİLELERİ BAYRAM ÖNCESİ SEVİNDİRDİ
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarına kıyafet yardımında bulunarak, aileleri bayram öncesi sevindirdi. İhtiyaç sahibi aile ve çocuklarına her yıl olduğu gibi bu yılda bayram öncesi giyim yardımı yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, vatandaşlarla yakından ilgilendi. Özellikle çocukların yeni bayramlık kıyafet heyecanına ortak olan Başkan Fadıloğlu kimi çocukların kıyafetlerini kendi elleriyle seçti. Çocukların tepeden tırnağa giyimleri ile ilgilenen Başkan Fadıloğlu, yaşlı vatandaşlarında giyimleriyle yakından ilgilendi. Mutlulukları yüzlerine yansıyan yaşlı vatandaşlar ve çocuklar yapılan bayramlık giyim yardımlarından dolayı, Başkan Fadıloğlu’na teşekkürlerini iletti.
BAYRAM ÖNCESİ YAŞLI AİLELERE VEFA BORCU
“Vefa Hizmeti” projesiyle, vatandaşların gönlünde taht kuran Şehitkamil Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi de hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerine giderek, bayram temizliği yaptı. Vefa ekipleri, gitmiş oldukları hasta ve bakıma muhtaç yaşlı ailelerin evlerinin bütün kesimini temizledi. Ekipler, gitmiş oldukları evlerin camlarını, yerlerini, halılarını, balkonlarını, mutfaklarını ve lavabolarını baştan aşağı temizlenerek, dezenfekte etti. Bunun yanı sıra, yaşlı ve hasta olan vatandaşlara kuaförlük hizmeti de sunan ekipler, yaşlı vatandaşlara vefa borcunu ödedi.
ŞEHİTKAMİL’DE KURBAN KESİM VE SATIŞ YERLERİ BELİRLENDİ
Şehitkamil Belediyesi Kurban Bayramı’nda vatandaşların daha rahat ve nezih ortamda kurbanlarını kesmeleri için titiz bir çalışma yaparak, bu yılki kurban kesim yerlerini ve kurban satış yerlerini belirledi. Şehitkamil Belediyesi tarafından 6 farklı bölgede kurban satış yeri ile Şehitkamil Belediyesine bağlı ilçede bulunan Uzay Çatılı Pazar yerleri olmak üzere 10 noktada kurban kesim yerini belirledi. Şehitkamil Belediyesi ayrıca kurban kesim fiyatlarının ise, küçükbaş hayvanın 40 TL, büyükbaş hayvanın 200 TL olarak açıkladı.
KURBAN KESİM YERLERİ BAŞTAN AŞAĞI TEMİZLENDİ
Şehitkamil ilçe halkının temiz ve hijyenik ortamda kurbanlarını kesmelerini sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde bulunan Uzay Çatılı Pazar yerleri olmak üzere 10 farklı kurban kesim yerlerinde temizlik ve dezenfekte çalışması başlattı. 2 yıkama aracı, 2 süpürge ve 2 dezenfekte aracıyla birlikte temizlik çalışmalarını sürdüren Şehitkamil Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların beğenisini topladı.
255 BİN KURBAN POŞETİ VATANDAŞLARA DAĞITILDI
Şehitkamil Belediyesi Kurban Bayramında oluşması muhtemel çevre kirliliğinin önlenmesi ve vatandaşların kurbanlık et ve sakatatları muhafaza etmesi için kurban poşeti dağıttı. Şehitkamil Belediyesi temizlik ekiplerinin tek tek dağıttığı kurban poşetleri vatandaşların memnuniyetini kazandı. Toplamda dağıtılan 255 bin adet Kurban Poşeti çevre kirliliğinin önlenmesine büyük katkı sağlayacak. Aynı zamanda Şehitkamil ilçesinde ikamet eden vatandaşlar bayram günü poşet edinme zahmetinde bulunmayacaklar.
DÜLÜK TABİAT PARKI BAYRAMDA 4 GÜN BOYUNCA ÜCRETSİZ
Şehitkamil Belediyesi Dülük Baba Tabiat Parkı, Kurban Bayramı dolayısıyla dört gün boyunca ücretsiz olacak. 24 Eylül Perşembe Bayramın 1. günü başlayacak uygulama, 28 Eylül Pazar günü sona erecek. Şehitkamil Belediyesi tarafından çehresinin baştan aşağı değiştirildiği ve insanların akınına uğrayan Dülük Baba Tabiat Parkı, vatandaşların daha rahat giriş-çıkış yapabilmeleri için Kurban Bayramı süresince ücretsiz olacak.
FADILOĞLU PERSONELLERİYLE BAYRAMLAŞTI
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla personelleriyle düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi. Tek tek personelleriyle bayramlaşan Başkan Fadıloğlu, Belediye personellerine sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.
“BAYRAMLAR, PAYLAŞMANIN VE BİR OLMANIN EN GÜZEL GÜNLERİDİR”
Başkan Rıdvan Fadıloğlu Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu, dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın en sıcak ve güzel bir şekilde yaşandığı günlerdir bayramlar. Hüznümüzü, kederimizi, yokluğumuzu paylaştığımız; sofraların bereketlendiği, yüzlerin biraz olsun tebessüm ettiği günlerdir. Kurban Bayramları, paylaşmanın ve bir olmanın en güzel günleridir. Paylaştıkça büyürüz ve bir oluruz. Bayramlaşmak barışmaktır, bayramlaşmak kucaklaşmaktır, bayramlaşmak yardımlaşmaktır. Bayramlar sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruğa ulaştığı günlerdir. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, huzur dolu, sükun dolu bir bayram geçirmenizi Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.

BİZE ULAŞIN