Jandarma Gümüşhane’de 176. Yaşını Şehit Aileleri Ve Gazilerle Kutladı

Jandarma Gümüşhane’de 176. Yaşını Şehit Aileleri Ve Gazilerle Kutladı
Gümüşhane’de Jandarma teşkilatının 176. kuruluş yıldönümü nedeniyle şehit aileleri ve gaziler onuruna program düzenlendi.
Askeri Gazino salonunda düzenlenen programa Vali Vekili İsmail Özkan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hasan Metin, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Zafer Terzi, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Kürtün Kaymakamı Enver Özderin, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Emniyet Müdürü Orhan Kar, askeri personel, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Üsteğmen Nurettin Yaşar, jandarmanın tarihçesi ile ilgili bilgi sundu.
İl Jandarma Komutan Vekili Albay Hasan Metin ise günün anlamı ile ilgili yaptığı konuşmada, mensubu oldukları Jandarma Teşkilatında bulunmaktan her zaman büyük onur duyduklarını belirterek, “Kurulduğu günden bu güne, yüce milletimize ve güzel vatanımıza sadakatle hizmet eden Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Metin, 176 yıllık köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığının kuruluşundan bu güne milletin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, milletin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle de ulusun takdirini kazandığını belirterek, “Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler ulusumuzun bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz” diyerek, “Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti jandarması kurulduğu günden bu güne günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonrada olmaya devam edecektir. Jandarma Teşkilatı, insanımızın hak ettiği hizmet ortamını sunabilmek ve onlara güven içerisinde yaşayabilecekleri huzurlu alanlar oluşturabilmek adına, her anı kendini yenilemek ve geliştirmek adına bir fırsat bilmektedir” ifadelerini kullandı.
Metin, halktan gördüğü kabul ve desteğe borçlu olan jandarma teşkilatının, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da faaliyetlerini etkin bir şekilde devam ettirmekte olduğunu belirterek konuşmasını sonlandırdı.
Program şehit aileleri ve gazilerle birlikte yenilen yemekle sona erdi.
BİZE ULAŞIN