Gümüşhane’de Modern Pazaryeri Projesinin İhalesi Yapıldı

Gümüşhane’de Modern Pazaryeri Projesinin İhalesi Yapıldı
Gümüşhane’de Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak modern pazaryeri projesinin ihalesi gerçekleştirildi.
Belediye Meclis salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Kubilay Bozalan’ın başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye 3 firma katıldı.
İhalenin bir bölümüne katılarak firmalara hayırlı olsun dileklerinde bulunan Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Kıbrıs Çarşısı’nda yapacak olduğumuz modern pazaryeri projemizin başlangıcını daha önce yapmıştık. Zaman kazanmak için hafriyatının bir kısmını biz boşalttık. Şimdi Allah’ın izni ile ihalesini gerçekleştirdik. İhalemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu projemizi tamamlayarak, şehrimize modern bir pazaryerini kazandıracağız” dedi.
Yaklaşık maliyeti 10 milyon 900 bin lira olan yeni belediye hizmet binası yapımı için 3 firmadan teklif aldıklarını kaydeden Bozalan ise, “Yapmış olduğumuz ihalenin ardından teklif veren firmaların tekliflerini inceleyeceğiz. Yasal sürecin tamamlanmasının ardından yapım işinin hangi firmada kaldığı belli olacak” diye konuştu.
Bünyesinde 115 araçlık otopark, 3 bin metrekare kapalı, bin metrekare açık pazaryeri, dükkanlar, kafeterya ve düğün salonu bulunan ve bölgenin siluetinin bozulmaması için kademeli bir yapı olarak planlanan tesis yüklenici firmaya yer tesliminden sonra 2 yıl içerisinde bitirilecek.
BİZE ULAŞIN