Jeoloji ekibi uçurumda mahsur kaldı

Cumartesi 09.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009 21:48
ABONE OL
Antalya'da jeoloji ekibiyle araştırma yapmak için gittiği dağlık alanda uçurumdan düşen Prof. Dr. Baki Varol, hava ambulansı ile hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Akdeniz Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nin oluşturduğu jeoloji ekibi, inceleme yapmak üzere Antalya'nın Kemer ile Kumluca ilçeleri arasındaki Altınyaka köyü Üçoluk mevkiine gitti.

Ekipte yer alan Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Baki Varol, bir anda dengesini kaybetmesi sonucu uçurumdan düşerek ağır yaralandı.

Hava ambulansı ile Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Varol, tedavi altına alındı. Bu arada, Varol'u taşıyan hava ambulansı hastane pistine indiği sırada yanındaki çocuğu ile piste yaklaşan bir bayan, sedyeye konulan vatandaşın araştırma ekibinde bulunan eşi olduğunu sanarak sinir krizi geçirdi.

Gözyaşları içinde eşinin Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde öğretim üyesi olan Yrd. Doç. Dr. Erdal Koşum olduğunu belirten bayan, eşiyle telefonla görüştüğünü ancak daha sonra kendisine bir türlü ulaşamadığını söyledi. Durumu ağır olan Prof. Dr. Varol'un tedavisi devam ediyor.