Çocukların cesediyle 3 ormanda gün

Kastamonu'da, 300 metrelik uçuruma yuvarlanan araçtan sağ çıkan mimar, kazada ölen 2 çocuğu ve arkadaşının cesediyle 3 gün kaldı. Hastanede ilk sözleri, "Hayvanlar beni öldürsün diye dua ettim" oldu

Salı 24.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 24.06.2009
ABONE OL
Kastamonu'nun Cide ilçesinde cumartesi günü meydana gelen kazada Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi, yüksek mimar Ahmet Nuri Ofluoğlu'nun kullandığı otomobil 300 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazayı 3 gün boyunca kimse fark etmezken, ailenin kayıp ihbarı üzerine jandarmanın yaptığı çalışmalar sonucu kaza yerine ulaşıldı. Ofluoğlu'nun oğlu, kızı ve bir arkadaşının olay yerinde öldüğü, Ahmet Ofluoğlu'nun ise 3 gün boyunca 3 cesetle birlikte yaşadığı oratya çıktı. Ofluoğlu'nun ağzından dökülen sözler ise, yaşadığı travmanın bir kanıtı gibiydi: "Büyük vicdan azabı çekiyordum. Yırtıcı hayvanlar gelip bu acıma son versin diye 3 gün dua ettim..."

MICIRDA KAYIP YUVARLANDI
İstanbul'dan memleketi Trabzon'a tatile gitmek üzere yola çıkan Ahmet Ofluoğlu'nun yönetimindeki otomobil, Cide-İnebolu arasındaki Fener mevkisinde keskin viraj ve yol kenarındaki mıcırda kayarak yaklaşık 300 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada, Ahmet Ofluoğlu'nun oğlu Kaan (16), kızı Canan (18) ile otomobilde bulunan yakınları Bülent Çebi olay yerinde can verdi. Ahmet Ofluoğlu ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.

KİRAZ YİYEREK YAŞADI

Olay, Ofluoğlu'nun yakınlarının jandarmaya kayıp ihbarında bulunması üzerine ortaya çıktı. İstanbul-Trabzon güzergâhında arama çalışmaları başladı. Bu arada Ofluoğlu'nun cep telefonu sinyalinin Kastamonu'dan geldiği saptandı. Cide İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler hemen, kendi bölgelerindeki tehlikeli virajlarda arama yapmaya başladı. Ve dün sabah ilçenin çöplerinin döküldüğü yerde aracı gördü. Jandarma ekipleri Ofluoğlu'nun kızı Canan, oğlu Kaan ile Bülent Çebi'nin cesediyle karşılaştı. Ahmet Ofluoğlu ise cesetlerin yakınında yaralı halde yatıyordu. Araçtar sürünerek çıktığı öğrenilen ve olay yerine gelen ambulansa taşınan Ahmet Ofluoğlu'nun vücudunda kırıklar olduğu belirlendi. Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Ahmet Ofluoğlu'nun sol kolunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar bulunduğu, bilincininse yerinde olduğu öğrenildi. Kaza anını hatırlamak istemediğini söyleyen Ahmet Ofluoğlu, 3 gün boyunca yaşadıkları hakkında ise şunları anlattı : "İlk takla atığımızda ben aracın içinde kaldım. İkinci takla atınca çocuklar araçtan fırladı. Ama yanımdaki Bülent Çebi bir süre inledi. Zaten uçtuğumuz yeri anlayınca, bizi orada kimsenin bulamayacağını anlamıştım. Başımı kayalara yaslıyordum geceleri. Gece çok serin oluyordu, titriyordum. Kızım, oğlum ve arkadaşımın ölümüne neden olduğum için vicdan azabı çekiyordum. Bir yırtıcı hayvanın gelip beni yemesi için dua ettim, çektiğim vicdan azabı bitsin diye. Amasra'dan geçerken kiraz almıştık. Arabadan fırlayan su şişesindeki suyu içip, kirazları yedim. Kâbuslar görüyordum." Ahmet Nuri Ofluoğlu'nun kazada hayatını kaybeden kızı ve oğlunun, Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi'nde öğrenim gördükleri öğrenildi. Takdir alan Kaan Ofluoğlu'nun bu yıl 11. sınıfa geçtiği, teşekkür alan ablası Canan'ın ise bu sene mezun olduğu belirtildi.