Gül Kuveyt'e gidecek

Cumartesi 19.12.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 19.12.2009 11:37
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için Pazartesi günü Kuveyt'e gidecek.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, 21-22 Aralık 2009 tarihlerinde Kuveyt'e resmi ziyarette bulunacak Gül'e, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri ve iş adamlarından oluşan bir heyet eşlik edecek.

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah ile bir araya gelecek olan Gül, Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Nawaf el Ahmed el Cabir el Sabah, Kuveyt Başbakanı Şeyh Nasser el Muhammed el Ahmed el Sabah ve Kuveyt Ulusal Meclisi Başkanı Jassem Muhammed Abdulmohsen el Kharafi ile de görüşmeler yapacak.

Türk ve Kuveytli iş adamlarının katılımıyla düzenlenecek İş Forumu'na katılacak olan Gül'ün, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah ile birlikte Kuveyt Petrol Şirketi'nin kuruluşunun 75. yıl dönümü kutlamalarına katılması öngörülüyor.

Ziyaret sırasında, Türkiye ve Kuveyt arasındaki ikili ilişkilerin mevcut durumu gözden geçirilecek, başta ekonomik ve ticari ilişkiler olmak üzere her alanda işbirliğinin geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi açıklamasında, ''Tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz Kuveyt ile ilişkilerimiz son dönemde tatminkar bir şekilde gelişmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretiyle ilişkilerimize yeni bir ivme verilmesi öngörülmektedir'' denildi.