İşte Türkiye Geneli Referandum Sonuçları

Sonuçlar açıklanmaya başladı.. - Milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği tarihi referandum sonuçları için sayılı saatler kaldı. Referandum sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı sabah saatlerinden itibaren sıklıkla araştırılmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Binali Yıldırım'da oylarını kullandı. Peki 16 Nisan 2017 referandum seçim sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? Evet mi yoksa hayır mı oy oranı daha yüksek çıkacak? Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

İşte Türkiye Geneli Referandum Sonuçları

Yüksek Seçim Kurulu'nun aylar önce açıkladığı referandum tarihi için heyecanlı bekleyiş bugün sona erdi. Milyonlarca vatandaş sandıklara giderek oylarını kullanmaya devam ediyor. Bu sabah saatlerinden itibaren ''referandum sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusu gündem oldu. Oylarını kullanan vatandaşlar referandum sonuçları için geri sayıma başladı. 2017 seçim sonuçları ne zaman açıklanacak? Referandum sonuçlarını an be an sabah.com.tr adresinden takip edebileceksiniz.

REFERANDUM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? - 2017

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş bu sabah saatlerinden itibaren oylarını kullanmak için sandık başına gitti. Oy kullanma işleminin 17:00'a kadar devam edecek ve seçmenler bu saate kadar oy verebilecek. Öte yandan referandum sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı da merak ediliyordu. Referandum sonuçları Yüksek Seçim Kurulu'nun yayın yasağını kaldırmasının ardından bu başlık altında sizlerle olacak.

REFERANDUM SONUÇLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

OY VERME SAATLERİ

Saat 07.00 – 16.00 arası: Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis

Saat 08.00 – 17.00 arası: Yukarıdaki illerin dışında kalan diğer iller ise saat sabah 8'den akşam 5'e kadar referandum oylarını kullanabilecekler.

İL İL REFERANDUM SONUÇLARI İÇİN HEMEN TIKLAYIN

YSK SEÇMEN SORGULAMA

Seçmen sorgulama için ;

• Seçmen sorgulama için ilk olarak yapmanız gereken https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp adresine giriş yapmak olacaktır.
• Daha sonra ise karşınıza çıkacak olan sayfada ilk olarak yapmanız gereken nüfusun kayıtlı olduğu ili belirlemeniz olacaktır.

• Bir sonraki işlemde yani daha sonra ki adımda sizden girmenizi istenilen bilgi ise TC kimlik numaranızdır.

• Daha sonra ise nüfus cüzdanınızda yer alan sıra numaranızı sıra no yazan alana girmeniz gerekmektedir.

• Tüm bu işlemleri yerine getirdikten sonra son olarak resim doğrulama yazan bölümün yanında yer alan harf ve rakamları yine aynı kısmın altında yer alan kutucuğa eksiksiz girdikten sonra sorgulamanızı yapabilirsiniz.

REFERANDUM SONUÇLARI - SONUÇ EVET Mİ HAYIR MI ÇIKACAK? - İŞTE 2017 SEÇİM SONUÇLARI SAYFASI! SANDIK BAŞINDA KİMLİK TESPİTİ ÖNEM TAŞIYOR Sandık başına gelen seçmen; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı(TCKK), Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini başkana verir ve seçmen sıra numarasını söyler. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz. (298/87, 91). Belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgeleri seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli değildir (298/87). Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır. Ceza infaz kurumlarında tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlü bulunan seçmenlerden yukarıda sayılan kimlik belgeleri bulunmayanlar için, cezaevi idaresince verilmiş belge, kimlik belgesi yerine geçer (298/87).
BİZE ULAŞIN