SİHA’ların sivillere zarar verdiği yalanına net açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı, ortaya atılan asılsız iddiaların aksine, silahlı İHA'larla yapılan operasyonda sivil vatandaşların zarar görmediğini açıkladı.

SİHA’ların sivillere zarar verdiği yalanına net açıklama!

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, son günlerde Silahlı İnsansız Hava Araçları'nın (SİHA)terörle mücadeledeki başarılı operasyonlarına gölge düşürmek için asılsız iddiaların ortaya atıldığı ve SİHA'larla yapılan terörle mücadele operasyonlarında hiçbir sivil vatandaşın zarar görmediği belirtildi.

Yapılan yazılı açıklama şöyle; "Son günlerde, Silahlı İnsansız Hava Araçları'nın (SİHA) terörle mücadeledeki başarılı operasyonlarına gölge düşürmek için asılsız iddialar ortaya atılmaktadır. SİHA'ların terör örgütleriyle mücadeledeki başarılı ve etkin desteğinden rahatsız olan terör örgütü destekçileri; herhangi bir kanıt, delil göstermeksizin afaki söylemlerle terörle mücadelede kullanılan savunma araçlarımızın itibarını sarsmaya çalışmaktadır. Terörle etkin ve verimli mücadele için kullanılan savunma araçlarımıza yönelik kasıtlı iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. SİHA'larla yapılan terörle mücadele operasyonlarında hiçbir sivil vatandaşımız zarar görmemiştir. Ülkemizin huzuru ve güvenliği için terörle mücadelemiz; aralıksız, hız kesmeden, son teknolojik savunma araçlarımızla, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecektir."

CHP'Lİ TANRIKULU PKK'NIN ASILSIZ İDDİALARINI GÜNDEME GETİRMEYE ÇALIŞIYORDU

CHP'nin PKK sevici vekili Sezgin Tanrıkulu son iki gündür hedefine Yerli İnsansız Hava araçlarını koymuştu.

İlk olarak Kandil'den gelen talimatla PKK'ya yakın medya organları tarafından servis edilen asılsız İHA ve SİHA haberleri sonrası CHP'ki Tanrıkulu'da sürekli olarak benzer açıklamalar yapıyordu.

PKK YALANI BAŞLATTI TANRIKULU DEVAM ETTİRİYOR

Teröristler SİHA ve İHA'lardan hiç bir şekilde kaçamayıp ağır kayıplar vermeye başlayınca terör örgütüne yakın medya organları 'siviller vuruluyor' yalanını ortaya atmıştı.

BİZE ULAŞIN