AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal'dan ilk açıklama

Uysal yaptığı konuşmada, İstanbul'un geçmişini çok iyi bildiğini ve uzun yıllardır siyasetin içinde olduğuna dikkat çekerek, "Belediyecilik AK Parti ile büyük anlam kazanmıştır. Bizim davamız sıradan bir hareket değil, bizde makam, mevki sadece hizmet etmek için vardır" dedi.

AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal'dan ilk açıklama

AK Parti'nin İBB Başkan Adayı Mevlüt Uysal, konuşmasında AK Parti döneminde İstanbul'un yaşadığı büyük değişimi anlattı. Uysal, "Artık Haliç, Boğaziçi ve Marmara sanayi ve evsel atıklar tarafından kirletilmiyor. Sahillerin büyük kısmında denize girilebiliyor" dedi. Az laf çok iş prensibiyle insanımızın hayır duasını almayı hedeflediğini söyleyen Uysal, "Az laf çok iş vaad ediyoruz. İBB güçlü mali yapısı, üst düzey organizasyon kapasitesi ile dünya şehirlerine örnek olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'UN BAŞKAN ADAYI MEVLÜT UYSAL KİMDİR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İBB Başkanı seçimi için toplandı. AK Parti'nin adayı Mevlüt Uysal meclis üyelerinin tamamına ilk kez konuştu. Uysal, " Biz az laf, çok iş prensibiyle hizmet üretmeye; insanımızın hayır duasını almaya devam edeceğiz. Biz İstanbullura az laf çok iş vaat ediyoruz" dedi.

"OYUNUZU İSTİYORUM"

Belediye başkanlığının İstanbul'a hizmet için en şerefli makam olduğunu söyleyen Uysal, "Bu en şerefli makamda, emin kişi olmak yüce bir görevdir. Partim ve Sayın Genel başkanımız uygun gördüler. Başkanlık seçiminde partimin adayıyım. İBB Başkanı Sayın Topbaş'ın istifasının ardından, demokratik süreç başladı. Onurlu bir görev olan başkanlığı üstlenmek için huzurunuzdayım, oyunuzu istiyorum" diye konuştu.

"BİZDE MAKAM HİZMET İÇİN VARDIR"

Belediyeciliğin AK parti ile yepyeni bir anlayış kazandığını söyleyen Uysal, "Bizde makam, mevkii sadece hizmet etmek için vardır. Amacımız Allah rızasıdır, milletimizin hayır duasıdır" dedi.

"AK PARTİ SAYESİNDE TEMİZ HAVA SOLUYORUZ"

1994 öncesinde İstanbul'da 1 km bile metro yoktu diyen Uysal, " Şuanda 150 km, aktif raylı sistem ağımız var. 257 km'lik raylı sistemin inşaatı devam etmekte. Dünyanın hiçbir şehrinde bu kadar büyük çalışma yoktur herhalde. Tıkanan trafiği tünellerle, yeni yollarla rahatlattık. İstanbul, dünyanın en temiz şehirlerinden biri oldu. AK parti sayesinde tertemiz bir hava soluyoruz. 15 yılda 2.5 milyon ağaç dikildi İstanbul'a...Biz az laf, çok iş prensibiyle hizmet üretmeye, insanımızın hayır duasını almaya devam edeceğiz. Biz İstanbullara az laf, çok iş vaat ediyoruz" diye konuştu.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

Zamanın ruhunu iyi okuyan; hızlı karar alıp, uygulayabilen, sorunları torunlara havale etmeyen, sorundan değil, çözümden yana olan, adil şeffaf hesap verebilir bir yönetim hedeflediğini söyleyen AK Parti adayı Mevlüt Uysal konuşmasını şöyle tamamladı:

Hemşehrilerimizle etkileşimle hizmet etmeye devam edeceğiz. Devlette devamlılık esastır. Hem hükümetimiz, hem belediyemizin hizmetleri İstanbul'a aksamadan devam edecek. İstanbul, 94'de sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığıyla yeniden doğdu. AK Partinin kurulmasının ve umut olmasını sağlayan köklü bir hizmet geleneği var. Bu geleneğin kurucusu sayın Erdoğan'dır. Bunu devam ettirmeyi vaat ediyoruz. Köklü hizmet geleneğimizi ve yerel yönetim anlayışımızı unutmadan, 94 ruhuyla İstanbul'un bütününü kucaklayan , dokunmadık yürek, silinmedik gözyaşı bırakmamak için, gece gündüz demeden çalışacağız. Ben değil, biz duygusuyla, parti, yaşam tarzına, idelojik tercihlere bakmaksızın hizmetlerimizle; dostluğumuzla tüm gönüllere girme mücadelesi vereceğimizi ilan etmek istiyorum. Büyük bir onurla aldığımız emaneti, anlımız ak, haysiyet ve şerefle taşıma duasıyla hepinizi selamlıyorum.

BİZE ULAŞIN