ByLock tespit edilen CHP'li başkan yardımcısının kızı adli kontrol şartıyla serbest kaldı

Aydın’da, terör örgütü FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan ve bugün adliyeye sevk edilen CHP Kuşadası İlçe Başkan Yardımcısı İshak Eryiğit’in kızı F.S. mahkeme tarafından yurt dışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ByLock tespit edilen CHP'li başkan yardımcısının kızı adli kontrol şartıyla serbest kaldı

CHP Kuşadası İlçe Başkan Yardımcısı İshak Eryiğit'in Kuşadası Belediyesi'nde halkla ilişkiler görevlisi olarak çalışan kızı F.S., Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği'ne bağlı ekiplerin düzenlediği operasyonda terör örgütü FETÖ/PDY'nin şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla dün sabah gözaltına alınmıştı. Kuşadası Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği'ndeki sorgusu tamamlanan F.S., bugün güvenlik önlemleri altına Kuşadası Adliyesine sevk edildi. Polis ekipleri, basın mensuplarının görüntü almasını engellemek amacıyla F.S.'yi adliyenin arka kapısından içeriye aldı. F.S.'nin adliyeye getirilişi sırasında CHP Kuşadası İlçe Başkan Yardımcısı olan babası İshak Eryiğit ve yakınları adliye önünde bekledi. Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesinin alınan F.S. daha sonra nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Hakim, güçlü suç şüphesini dikkate alarak, F.S.'nin adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ TUTUKLANDI

Öte yandan; Kuşadası TEM Grup Amirliği ekiplerinin dün düzenlediği bir başka operasyonda telefonunda ByLock tespit edilen ve gözaltına alınan ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi öğrencisi C.E. de bugün hakim karşısına çıktı. Savcılıktaki sorgulamasının ardından mahkemeye sevk edilen C.E. tutuklanarak cezaevine konuldu.

CHP’Lİ BAŞKAN’IN AYIBI

BİZE ULAŞIN