Son dakika haberi: 65 yıl sonra Batı Trakya'da büyük heyecan!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Atina'dan özel uçak "TUR" ile TSİ 11.35'te Gümülcine'ye hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1952 yılında merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Batı Trakya ziyaretinden sonra bölgeye giden ilk Türk Cumhurbaşkanı olacak.

Son dakika haberi: 65 yıl sonra Batı Trakya'da büyük heyecan!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Atina Uluslararası Eleftherios Venizelos Havalimanı'ndan Yunanistan Eğitim Bakanı Kostas Gavroğlu, Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Halit Çevik, Türkiye'nin Atina-Pire Başkonsolosu Oya Yazar, Atina Büyükelçiliği personeliyle Yunan protokol yetkilileri uğurladı.
Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Gümülcine'ye gitti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SOYDAŞLARLA BULUŞACAK

Gümülcine temasları kapsamında Cuma namazını Kırmahalle Camisi'nde kılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Chris-Eve Otel'de gerçekleştirilecek soydaşlarla buluşma etkinliğine katılacak.

BATI TRAKYA'DA BÜYÜK HEYECAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan ziyareti kapsamında Batı Trakya'yı da ziyaret edecek olması Türk azınlıkta büyük bir beklenti ve heyecan yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1952 yılında merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Batı Trakya ziyaretinden sonra bölgeye giden ilk Türk Cumhurbaşkanı olacak.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine seçilmiş müftüsü İbrahim Şerif, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ziyaretini sabırsızlıkla beklediklerini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gümülcine'de

BİZE ULAŞIN