Kaza simulasyonu canavarı anlatıyor

Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Gaziantep'te, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırarak trafik kazalarındaki yaralanma ve ölüm oranlarını düşürmek için simülasyon aracıyla bilinçlendirme çalışması yapılıyor. 360 derece dönen simülasyon aracına binen vatandaşların ortak görüşü ise bir daha araç kullanırken emniyet kemeri takmadan yola çıkmayacaklarını belirtmek oluyor.

360 DERECE DÖNÜYOR

Sanko Park AVM önünde kurulan simülasyon aracıyla vatandaşları emniyet kemeri kullanımı konusunda duyarlı hale getirmeyi amaçlayan trafik ekipleri, araca binen vatandaşlara "emniyet kemerinin doğru kullanımı" konusunda bilgi verdikten sonra vatandaşlar, 360 derece dönen simülasyon aracına binerek, otomobilin takla atması halinde emniyet kemerinin koruyuculuğunu uygulamalı olarak görüyor.

HAYAT KURTARIYOR

Trafikten sorumlu Gaziantep İl Emniyet Müdür Yardımcısı Behçet Şüküroğlu, Türkiye'de yılda ortalama 6 bin kişinin trafik kazalarında hayatını kaybettiğini belirterek, ölümlü kazaların çoğunda emniyet kemeri kullanılmadığının tespit edildiğine dikkat çekti. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Şüküroğlu, emniyet kemeri kullanımının ölümlü trafik kazalarını azaltacağını vurguladı.