Erhan ÖZMEN: Değişim rüzgârı devam ediyor

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Geçen hafta Oda ve Borsa seçimlerinin Gaziantep'te estirdiği değişim rüzgârlarından bahsetmiştik. Aslında bu rüzgâr tüm Türkiye'de esiyor. Hele bu değişimler İstanbul, Bursa, Kayseri, Adana ve Gaziantep gibi ekonominin kalbinin attığı şehirlerde yaşanınca iş dünyasının gözü kulağı seçimlere kilitlenmiş durumda. Gaziantep'te değişim geçtiğimiz hafta da devam etti. Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nda Mehmet Özbay başkan oldu. Öte taraftan bölgeillerimizde de seçim heyecanı ve değişimler devam ediyor. Adana Ticaret Odası'nda (ATO) başkanlığı eski başkan Şaban Baş 1 oyla kaybetti ve yeni başkanlığı Atila Menevşe kazandı. ATO'da Meclis Başkanlığı'nı ise Genç İş Adamları Derneğinden değerli dostum Tarkan Kulak kazandı. Diyarbakır'da da heyecanlı bir seçim süreci yaşanıyor. 1 Haziran'da son bulacak yarışta 'Barış sürecinden ekonomik kalkınmaya' sloganıyla Yurtsever İşadamları Girişimi olarak adaylığını koyan Mehmet Kaya ile, eski Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu'nun oğlu Siraç Ensarioğlu yarışacak.

Teşekkür ve tebrik

GAGİAD üye eşleri el birliği ile bir yemek kitabı hazırlamışlar. Yöreselden dünya mutfağına uzanan 130 çeşit yemeğin yer aldığı kitabın adı Mutfakta Kim Var? Mutfak kültürümüze sahip çıkılması açısından güzel bir girişim ancak kitabı asıl özel kılan gelirinin gideceği yer. Kitabın satışından elde edilen gelir Gaziantep Valiliği Koordinasyonunda ihtiyacı olan başarılı üniversiteli kız öğrencilere burs olarak verilecek. Başta GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Atatürk Anı Evi'ni açan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ve evi bağışlayan Konukoğlu ailesine ayrıca teşekkür ediyorum.

Rekabetçi dünya bize sadece iki alternatif sunuyor, ya kaybedeceksin ya da kaybetmek istemiyorsan değişimi gerçekleştireceksin. Lester Thurow