Adana bölgenin parlayan yıldızı

Bazı temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Hükümetimizin verdiği destekle Adana bölgenin parlayan yıldızı olan bir kent oldu" dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, hükümetin son 10 yıl içinde Adana'ya verdiği desteğin ortalamanın çok üstünde olduğunu söyledi. Bakan Çelik, "Adana tarihinde almadığı desteği almıştır. Herhangi bir ilçemize verilen destek orta ölçekli bir Anadolu iline verilen destekten çok daha fazladır. Bütün rakamlar ortaya koyuyor ki Adana bölgenin parlayan yıldızı olmak için hükümet tarafından özel olarak desteklenen ve teşvik edilen bir il durumundadır" dedi.

"BAYRAĞIMIZ İNMEYECEK"
Havaalanında bir grup Adana Demirsporlu taraftarın coşku dolu tezahüratları ile karşılanan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 59 nolu Yeni Adana 100. Yıl motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu'na katıldı. Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi'nde dernek yöneticileri ve üyelerle sohbet eden Bakan Çelik, çözüm süreci ile ilgili burada yaptığı konuşmada, "Hiç kimseyle devlet adına bir pazarlık yapılmıyor. Bayrağımız inmeyecek, aksine daha da yükseğe dikilecek" dedi.

MEDENİYET MESELESİ
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın 2012 yılı Proje Destek Programı'ndaki toplam 38 milyon TL'lik kaynaktan hibe almaya hak kazanan kuruluşların ilan edilmesi törenine katılarak, destek verilen programların niteliğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Çelik, "Programda beni en çok mutlu eden kadın istihdamının artırılması. Çünkü kadın istihdamının artırılması sadece istihdam meselesi değildir. Kadın istihdamının artırılması bir medeniyet meselesidir" diye konuştu.

TARIM VE SANAYİ BİRİKİMİ

Hükümetin son 10 yıl içinde Adana'ya verdiği desteğin ortalamanın çok üstünde olduğunu vurgulayan Çelik, Adana'nın bölgenin parlayan yıldızı olmak için özel olarak desteklendiğini kaydetti. Çelik, "Hangi il kendisini daha ileri bir noktaya götürmüşse, oradaki yerel ve sivil dinamiklerin verilen destekleri, bir vizyonla, bir projeyle daha ileriye götürmesi sayesinde olmuştur. Adana'da bu birikim mevcuttur. Tarım, sanayi en önemlisi müteşşebislik ruhu vardır" şeklinde konuştu.

VALİ COŞ'DAN TEŞEKKÜR

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Çukurova Kalkınma Ajansı'nın hayata geçirilmesinde, bizlere kazandırılmasında bugüne kadar yüzlerce milyon lira kaynağı harekete geçirerek üretim ve istihdama kazandırılmasında büyük katkısı nedeniyle Başbakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz ajans olarak bundan sonra hibe desteklerini en iyi şekilde takip edeceğiz. İnşallah sektör mensubu arkadaşlarımızın da katkısıyla sağlanan desteklerin amacına ulaşacağına inanıyoruz" dedi. Ömer Çelik, AK Parti Seyhan ilçe başkanlığının istişare toplantısına ve Sarıçam Belediyesi hizmet binası temel atma törenine de katıldı.

BİZE ULAŞIN