Eğitime katkıya anlamlı teşekkür

Gaziantep'te başlatılan eğitim seferberliğine katılarak okul yaptıran veya okul için arsa bağışlayan 51 hayırsevere, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından teşekkür plaketi verildi

Gazinantep'te başlatılan "Geleceğimize Bir Tuğla da Sen Koy" ve "Bir Okul 1000 Gelecek" okul yaptırma kampanyasına destek olan hayırseverler unutulmadı. Şehitkâmil Kültür Merkezi'nde Gaziantep eğitimine değer katan, okul yaptıran ya da yapılmasına maddi ve nakdi destekte bulunan hayırseverlere takdir belgesi verildi.

BİLGİ VERDİ
Ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, protokol mensupları ve hayırseverler katıldı. Tiyatrocu Kenan Işık'ın sunduğu ödül töreninde çalışma hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin "Gaziantep'te 513 bin öğrenci, bin 123 kurum var. Derslik başına 41 öğrenci düşüyor. 9 bin 300 derslik ihtiyacımız var" dedi.

AHİRETE EFT

Serin, başlatılan kampanyalarda 51 protokol imzalandığının altını çizerek şunları söyledi: "Protokollerin 23'ü okul yapımı, 9'u arsa bağışı ve 19 nakdi yardım olarak gerçekleşti. Proje ile bin 801 derslik yapıldı, 23 arsa eğitime kazandırıldı. Hayırseverler adına konuşan işadamı Abdulkadir Konukoğlu, Gazianteplilerin hayırsever olduğunu dünyaya olduğu, gibi ölümden sonraki hayatları için "Ahirete EFT" yaptığını belirtti.

BİZE ULAŞIN