Hakkarili çocuklara badminton eğitimi

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Hakkari'de, 25 çocuk 5 gün boyunca badminton konusunda eğitildi. Türkiye Badminton Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen programda, kentteki 25 çocuğa, Badminton Milli Takım Antrenörü Endonezyalı Indra Setiawan tarafından badminton gelişim eğitimi verildi.

"KENTİ ÇOK SEVDİM"
Setiawan ile Badminton Hakkari İl Temsilcisi Metin Suvağcı, çocuklara günde üç saat boyunca badminton sporunun nasıl oynandığı, kuralları ve vuruş tekniklerini anlattı. Setiawan, Hakkarili sporcuların badminton alanında ilerlemeleri için eğitim verdiklerini söyledi. Sporcularda kondisyon eksikliği olduğunu gözlemlediğini belirten Setiawan, "Hakkari'yi çok sevdim" dedi.

ŞAMPİYONALAR İÇİN
Hakkarili gençleri Türkiye ve Avrupa şampiyonalarına katılmaları için eğittiğini belirten Endonezyalı antrenör, "Disiplinli bir çalışmayla, sporcuları uluslararası alanlara taşımak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Hakkari'yi de çok sevdim. Burada bulunmaktan ve çocuklara eğitim vermekten son derece mutluyum" diye konuştu.