MELİH ABİ: Totemin elektriği geldi, TEDAŞ açıklama yaptı

Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Geçtiğimiz günlerde Seyhan Eski Baraj Regülatörünün bulunduğu yerdeki totemin elektriksiz kaldığı yönünde şikayeti köşeme taşımıştım.
Bu konuda bir bilgi aktarması yapıldı.
TOROSLAR Elektrik Dağıtım AŞ yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "23.05.2013 tarihli Güney ekinde Melih Abi'ye ait "Totem elektriksiz kaldı" başlıklı köşe yazısında; Seyhan Eski Baraj Regülatörünün olduğu yerde bulunan, her gün birçok insanın bilgilerinden faydalandığı Büyükşehir Belediyesi'ne ait totem ve halka açık tuvaletin elektriğinin TEDAŞ tarafından kesildiği ifade edilmektedir.
Bahse konu yerde 06.05.2013 tarihinde İl Müdürlüğümüz kontrol ekiplerince yapılan inceleme neticesinde Eski Baraj giriş kısmında Bekir Taş isimli şahsın çay ocağı işlettiği, burada kullandığı elektriği, İl Müdürlüğümüzle sözleşme yapmadan abonesiz olarak kaçak bir şekilde kullanıldığı tespit edilmiştir. Aynı yerde yapılan detaylı incelemede, gazete haberinde belirtilen totemin elektrik sayacının olmadığı, bu şekilde elektrik kullandığı tespit edilmiş ve enerjisi kesilmiştir.
Yazıda bahsedilen halka açık tuvaletin elektriği ile ilgili İl Müdürlüğümüzce herhangi bir işlem yapılmamıştır.
Adana halkının çok büyük desteğini alarak kaçak elektrikle mücadelesini büyük bir özveriyle ve görev sorumluluğu bilinciyle yürüten şirketimiz çalışanları sözleşme yapmadan elektrik kullanılmaması için gerekli çalışmalarını sürdürmekte olup aksi bir işlem söz konusu değildir" denildi.
Duyarlı yaklaşımları nedeniyle TEDAŞ yetkililerine teşekkür ederiz.