Rafting heyecanı

Berdan Irmağı üzerinde rafting heyecanı yaşandı. Tarsus Rafting Şenliği çok güzel görüntülere sahne oldu. Raftingciler Berdan Barajı ile şelale arasında kürek salladı

Salı 28.05.2013
Son Güncelleme: Pazartesi 27.05.2013
ABONE OL
Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi, Tarsus Turizm Derneği ve Çoruh Outdoor Travel şirketinin organize ettiği 1'nci Tarsus Rafting Şenliği sona erdi. Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın da izlediği rafting şenliğinde 4 bot, 1 adet kano Berdan Irmağı'nın soğuk sularında izleyiciler ve sporcular unutulmaz anlar yaşandı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu tür etkinliklerin Berdan Barajı piknik alanına hareket kazandıracaklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, raftingcilere teşekkür etti. Kocamaz, "Tarsus Belediyesi olarak Turizm Derneği ile birlikte bu tür etkinlikleri kentimizde, insanlarımıza yaşatmak istiyoruz. Tabi insanlarımız botlara biniyor, rafting heyecanını yaşamak istiyorlar" dedi. Başkan Kocamaz, "Geçmişte insanlarımız buraya korkudan giremezdi ama bugün gece gündüz insanlarımız tarafından dolu dolu kullanılıyor. Bugün Tarsus değil, tüm Çukurova'ya hitap ediyor. Bu tür etkinliklerle Berdan Barajı'nı biraz daha hareketli hale getirebilirsek ne mutlu bize. Gelecek yıllarda bu etkinlikleri daha da artırarak burayı cazibe haline getireceğiz" diye konuştu.

60 REHBER EŞLİK ETTİ

8 profesyonel raftingci, 60 rehberden oluşan ekip 4 bot ve bir adet kanoyla, 2 gün boyunca Tarsus Berdan Barajı ile Tarsus Şelalesi arasında yaklaşık 4 kilometre uzunluğundaki suda rafting yapmanın mutluluğunu yaşadılar. Botlara binenler rafting öncesi can yeleği ve kask takarken Berdan Barajı ve Şelale arası kürek salladılar.