Sarıçamlılara hayırlı olsun

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sarıçam'ın, Türkiye'nin siyasi istikrarını ve ekonomisini daha da güçlendirmek için AK kadrolara destek verdiğini söyledi

Salı 28.05.2013
ABONE OL
Adana'da 15 Ekim 2013'de hizmete girecek olan Sarıçam Belediyesi'nin hizmet binasının temel atma törenine katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Sarıçam'da sizlerle 10 yıldır yol yürüyoruz. Ben Sarıçam'ın kendi milli ve manevi değerlerine bağlılık konusunda kendisiyle kimsenin yarışılamayacağı bir ilçe olduğunu biliyorum. Bu hizmet binası Sarıçamlılara hayırlı olsun" dedi.

AK KADROLARA DESTEK

Bakan Ömer Çelik, belediyenin hizmet binasının temelini, Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci'nin de katıldığı törenle attı. Vatandaşlara da seslenen Bakan Ömer Çelik, Sarıçam'ın, Türkiye'nin siyasi istikrarını ve ekonomisini daha da güçlendirmek için AK kadrolara destek verdiğini söyledi. Belediye hizmet binasının 3 dönüm arsa üzerine projelendirildiğini belirten Vali Hüseyin Avni Coş, "2 bin 500 metrekare kapalı alan üzerinde 10 bin 753 metrekare binaya sahip olacak. Geleneksel Selçuklu Türk mimarisinin uygulandığı projeye göre binanın 4 giriş kapısı bulunuyor, kapılar İznik çinisi ile kaplanacak. Hizmet binası ilçe halkına yakışacak" diye konuştu.

ADANA'NIN PARLAYAN İLÇESİ
Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Sarıçam'ın Adana'nın parlayan yıldızı haline geldiğine dikkat çekerek, "İlçenin kuruluşundan bugüne kadar pek çok önemli hizmete imza attık. Bu yılın 15 Ekim'in de Sarıçamlıların hizmetine girecek olan binamız özellikle geleneksel Türk mimarisinin özelliklerini yansıtacak'' dedi.