'Lisans verilirse havaalanı yaparız'

Yeni Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, "Lisans verilirse kendi havaalanımızı yapacak güçteyiz" dedi

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Başkanı Kemal Karaküçük "Yönetimimiz ile meclisimizde ciddi bir gençleşme söz konusu. Genç dinamik ve tecrübeli üyelerimizle birlikte daha dinamik, daha güzel, daha üretken bir çalışma dönemi arzu ediyoruz. Kahramanmaraş'ın tüccarı, sanayicisi ve ekonomisinin önünün açılması adına elimizden gelen gayreti göstermek istiyoruz" dedi.

HAMASİ SÖYLEMLER

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bir araya gelen Karaküçük "Daha dinamik, daha genç ve katılımcı Kahramanmaraş TSO olarak önümüzde büyük ve global projelerimiz var. Türkiye'de 500 milyar dolar ihracat hedefi Kahramanmaraş olarak 5 milyar dolar ihracat hedefi derken sadece hamasi söylemlerle bu işin olmayacağını bizim bunların alt yapılarını kurmam gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

KENDİMİZ YAPALIM

Karaküçük, daha önce göreve geldiklerinde söylediği 3 proje içerisinde yer alan Karabıyıklı bölgesinde havaalanı konusunda herkesin hemfikir olduğunu söyleyerek "2 yıl önce rafa kaldırılan ve çok cazip görünmeyen bu proje tekrar tozlanmış raflardan indi. Biz sanayici işadamları olarak bir şirket kurup özel bir lisansla bu bölgenin havaalanı yapılmasında bize lisans verilmesi müracaatında bulunacağız" şeklinde konuştu.

BİLGİ VE GÖRGÜ

Karaküçük konuşmasını şöyle sürdürdü: Toplu hareket etmeyi yeni öğreniyoruz. İlk olarak 12 kişiyle başladığımız yurt dışındaki fuarlara katılımda en son 93 tane firma götürmüş olduk. Yurt dışına gitmeyen birçok KOBİ'miz var. Bu insanları yurt dışına götürüp ürettikleri ürünlerin rakipleri tarafından nasıl üretildiğini görmeleri, bilgi ve görgülerinin artmasını sağlamak en büyük amacımızdır.