Tosyalı Belen'de cami yaptırıyor

Tosyalı Holding tarafından Hatay'ın Belen ilçesinde yaptırılacak olan caminin temeli dualar eşliğinde atıldı

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Tosyalı Holding'in Hatay'ın Belen ilçesine yaptıracağı Belen Tosyalı Camisi'nin temeli dualarla atıldı. İlçe girişine yapılacak olan cami, mimari özelliği bakımından Osmanlı mimarisini esas alınarak projendirilirken, gerek evlakları, gerek minare yapısı, gerekse iç mimarisi ile bölge için örnek cami niteliğini taşıyor. Törene Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, AK Parti milletvekilleri, Orhan Karasayar, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Hatay İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Tosyalı, Ayhan Tosyalı, Tosyalı Holding CEO'su Suhat Korkmaz, İhracat Direktörü Şerif Tosyalı çeşitli kuruluşlardan temsilciler katıldı.

SOSYAL SORUMLULUK ÖNDE

Katılımın yoğun olduğu temel atma töreninde ilk olarak konuşma kürsüsüne gelen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, holding olarak sanayi alanındaki çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk faaliyetlerinin de ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirtti. Damla damla kazandıkları para ile bölge halkına kalıcı hizmetler yapmanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten Tosyalı, "Belen'e cami yapımı burada Ramazan ayındaki bir iftar yemeğinde Belen Müftüsü'nün 'Belen cami eksikliğini hissediyor' demesiyle başladı. O an gerekli işlemlerin tamamlanması ile camiyi yaptırabileceğimizi söyledim" dedi.

DUALARLA ANILACAKSINIZ

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ise "Tosyalı Holding sadece Hatay bölgesi değil, Osmaniye'yi de takdire şayan hizmetleriyle kalkındırıyor. Allah daha çok hayırlı kazançlar versin ki bölgemiz de daha çok hizmetle kalkınsın. Cami yapımı gibi hayırlı hizmetler herkese nasip olmaz. Bu Allah'ın Fuat beye bir vergisidir. Unutmayınız ki fabrikalar sizin değildir. Bu dünya gelip geçicidir. Önemli olan böylesi güzide ve kalıcı eserlerdir'' diye konuştu.

https://www.sabah.com.tr