Bayraklar zirvede

Türk ve Akdeniz Oyunları bayrağı Bolkar Dağları'nın en yüksek zirvesi olan Medetsiz Dağı'na dikildi. Saatler süren tırmanışa 70 dağcı katıldı

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Akdeniz Oyunları Koordinatörlüğü ve Mersin Toros Dağcılık Kulübü Derneği (TODAK) tarafından organize edilen tırmanış etkinliği ile Türk ve Akdeniz Oyunları bayrağı Bolkar Dağları'nın en yüksek zirvesi olan Medetsiz Dağı'na dikildi. 17. Akdeniz Oyunları'nın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Bursa, Malatya, Niğde, Ankara ve Mersin'den sporcular ile Türkiye Dağcılık Federasyonu antrenörlerinden oluşan 70 kişilik grup katıldı.

ZORLU TIRMANIŞ

Akdeniz Oyunları Koordinatörlük Merkezi'nde bir araya gelen ekip, Gülek kasabası sınırları içerisinde yer alan Karboğazı mevkiindeki kamp alanına hareket etti. Kamp alanına ulaşan tırmanış ekibine, burada kendi olanakları ile kampa katılan sporcular da dahil oldu. Saatler süren zorlu tırmanış sürecinin ardından ekip, Bolkar Dağları'nın en yüksek zirvesi olan Medetsiz Dağı'na ulaştı. TODAK üyeleri ve sporcular tarafından taşınan bayrak direğinin montajının ardından Olimpiyat Komitesi'nden alınan bayrak göndere çekildi.