Namık Kuyumcu adı kütüphaneye verildi

Yazar ve şair Namık Kuyumcu'nun adı, şimdiye kadar yaklaşık 2 bin kitap bağışladığı Tunceli'de Türk Telekom Fen Lisesi'nin kütüphanesine verildi. Açılışa ünlü isimler katıldı

Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
YGS'de bir yılda sırasını 65'incilikten 35'inciliğe yükselterek eğitimde öne çıkan Tunceli'de şair ve yazar Namık Kuyumcu'nun adı, Türk Telekom Fen Lisesi'nin kütüphanesine verildi. Kuyumcu'nun adının kütüphaneye verilmesi nedeniyle sade bir tören düzenlendi. Kütüphaneye bugüne kadar yaklaşık 2 bin kitap bağışlayan Kuyumcu'ya, sanatçı dostları Pelin Batu, Asuman Susam, Nermin Bezmen, Tolga Savacı, Haluk Çetin, Yelda Cumalioğlu, Neşe Yaşin ve Hakan Kuyumcu eşlik etti.

HEDEF 5 BİN KİTAP

Törende konuşan Namık Kuyumcu duygusal anlar yaşadı. Kuyumcu, öğrencilerin gözlerindeki ışığın kendisine ilham kaynağı olduğunu belirterek, eğitime gönül vermiş Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner'e katkı ve destekleri için teşekkür etti. Kuyumcu, ülkenin en batısından Tunceli'ye kurulan gönül köprüsünün açılım süreciyle örtüştüğünü belirterek hedeflerinin 5 bin kitap bağışlamak olduğunu söyledi. Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner de törendeki konuşmasında eğitimin birinci öncelikleri olduğunu bu projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti.