Vali Güzeloğlu'ndan çiçek gibi sertifika

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
Mersin Valiliği'nin koordinasyonunda Çiçekçiler Odası tarafından hazırlanan ve Sosyal Destek Programı kapsamında finanse edilen 'Bir Buket Umut' projesi kapsamında açılan 'Mesleki Eğitim Kursları'na katılan kursiyerler, sertifikalarını aldı. Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde düzenlenen törene Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu da katıldı.

EĞİTİMLİ İNSAN GÜCÜ
Çiçekçiliğin önemli bir hizmet dalı olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, "Hizmet sektörüne hitap eden çiçekçilik alanında mesleği icra etmek, işi iyi bilenlerden mesleğin detaylarını ve teknik taraflarını öğrenerek kurslardan mezun olmak takdir edilesi bir başarıdır. Türkiye'de ekonominin gelişmesinde ve kalkınmasında insan gücünün eğitimli olarak nitelik kazanması öncelikli hedeflerimizdendir" dedi.

ESNAF GÜÇLENDİRİLMELİ

Mersin'in gelişmesinde esnaf odalarının eğitim odaklı çalışmalarını önemsediklerini vurgulayan Güzeloğlu, "Esnafımızı geliştirecek, nitelikli eleman sayısını arttıracak, esnafımızı güçlendirecek her projede esnaflarımızla birlikte olacağız" diye konuştu. Mesleki eğitimin ekonomiye olan katkısına vurgu yapan Mersin Çiçekçiler Odası Başkanı Ömer Şahbudak, esnaf teşkilatları olarak imkanlar ölçüsünde istihdam alanı oluşturmak adına projeler hazırlamaya gayret ettiklerini söyledi.