Mhp'li başkan esip gürlüyor

Feke'de ikinci kez seçilen MHP'li Belediye Başkanı Ahmet Sel'in kendisine oy vermeyenleri, "Buranın Allah'ı benim. Hepinizle hesaplaşacağım" diye tehdit ettiği öne sürüldü

Adana'nın Feke ilçesinde belediye başkanlığı görevine ikinci kez seçilen MHP'li Ahmet Sel'in estirdiği terör kent gündemine damga vurdu. Kendisine oy vermeyen esnaflara yüksek miktarda ceza uygulamakla ve belediyeye ait işyerlerini boşaltmakla tehdit ettiği iddia edilen Başkan Sel'in "Buranın Allah'ı benim. Hepiniz göreceksiniz" diye gürlediği öne sürüldü. Bu arada Feke Kaymakamlığı'na devredilen İlçe Özel İdare binasındaki eşyaların, Özel İdare Memurları Cihangir Yasa ve Ahmet Serdar Dinçer tarafından belediyeye ait bir kamyonete yüklenerek götürüldüğü, haklarında soruşturma açılması üzerine, "Biz bu eşyaların demirbaştan düştüğünü zannediyorduk" dediği, ayrıca iki memurun, "parasını cebimizden ödedik" diyerek odaların tabanına döşenen parkeleri ve kapı önündeki mermerleri de söktüğü öğrenildi.

KALDIRMAYANA CEZA

Feke'de günün konusu haline gelen olaylar zinciri şöyle gelişti: İkinci kez başkanlık koltuğuna oturan MHP'li Ahmet Sel, mazbatasını alır almaz yandaşlarıyla kucaklaştı ardından kendisine oy vermediğini öne sürdüğü esnafa göz dağı verdi. "Buranın Allah'ı benim. Destek vermeyenler görecek günlerini" diye esip gürlediği iddia edilen Başkan Sel'in AK Parti yanlısı esnafın kaldırıma koyduğu teşhir ürünlerini kaldırmalarını, kaldırmayanlara 10 bin lira ceza uygulanmasını istedi. Feke'nin tek caddesinde bulunan esnaflardan Hakan Kundura bu tehditten payını alırken, 20 metre ilerideki Başkan Sel'in damadı Ahmet Şener'e ait Şener Ticaret ise kaldırımı işgal etmeyi sürdürdü.

MHP'Lİ ESNAFA ÇIT YOK

Başkan Sel'in icraatları bununla bitmedi. Belediye binasının altında faaliyet gösteren AK Parti yanlısı manav, kasap, internet kafe gibi işyerlerini "Bir hafta içinde boşaltmaları" şeklinde uyaran Başkan Sel, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle de cep telefonu satan bir işyerini mühürletti. Feke esnafı MHP'li başkanın seçimin hemen ertesinde böylesine sert tavırlar içine girmesine bir anlam veremeyerek, "Eğer Feke'de yasalar işliyorsa, bu herkese uygulanmalı. MHP'li olanlara çıt yok, oy vermeyenlere hayat zindan ediliyor. Başkan Ahmet Sel'in bu davranışını doğru bulmuyoruz. Yasal yollardan hakkımızı arayacağız. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dediler.

TELEFONLARA ÇIKMADI

Başkan Sel'in tavırlarından rahatsız olan bir grup esnaf durumu Kaymakam Mehmet Balıkçılar'a iletti. İlçede adaletsiz uygulamalara asla izin vermeyen ve halkın huzuru ve refahı için gayret gösteren Kaymakam Mehmet Balıkçılar, olayın iç yüzünü öğrenmek için Belediye Başkanı Ahmet Sel'i defalarca aradı ancak Başkan Sel, ilçenin mülki amirinin telefonuna çıkmadı. Bu arada Başkan Sel'in akıl almaz icraatları sürdü. Adana Valiliği Tasfiye Kurulu kararı ile Feke İlçe Özel İdare Binası ile içindeki eşyalar kaymakamlığa devredilirken, memurlar belediye emrine verildi. Bu durumu fırsat bilen Özel İdare Memurları Cihangir Yasa ile Ahmet Serdar Dinçer, belediyeye ait bir kamyoneti özel idare binasının kapısına çekip, içerdeki tüm eşyaları belediye işçilerine yükleterek götürdüler.

OLAY YERİNDE ZABIT TUTULDU
İki memurun ayrıca Özel İdare binasındaki odanın tabanına döşenen ahşap parkelerle kapı önündeki mermerleri de, "Bunlar demirbaşta kayıtlı değil. Parasını cebimizden ödedik" diyerek söktükleri ortaya çıktı. Kaymakamlıkta görevli hizmetli Salih Özbek eşyaların belediye işçileri tarafından kamyona yüklendiğini görünce hemen Yazı İşleri Memuru Osman Özcan'ı aradı. Durumdan haberdar olan Kaymakam Mehmet Balıkçılar derhal tutanak tutulmasını istedi. Salih Özbek ve Osman Özcan imzalı tutanaktan sonra Kaymakam Mehmet Balıkçılar, savcılığa suç duyurusunda bulunurken, iki memur hakkında soruşturma açtı. Neye uğradığını şaşıran memurlar, "Biz bu eşyaların demirbaştan düştüğünü sanıyorduk" diyerek iki bilgisayarı geri gönderdi. Bu durum da tutanakla tespit edildi.

MİLLİYETÇİ İNSAN BUNLARI YAPMAZ
Feke Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, yasalara uygun olmayan hiçbir şeye göz yumulmayacağını ve sorumlu görünenler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını bildirdi. İlçede baş gösteren olaylar zincirinden bıkan esnaflar ise savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, "Başkan Ahmet Sel'in bu tutumunu şiddetle protesto ediyoruz. Başkandan güç alan Özel İdare Memuru iki elamanın da devletin malına zarar vermesini hazmedemiyoruz. Nerede görülmüş bir memurun cebinden para vererek devletin dairesine parke döşettiği. Bunlar milliyetçi olamaz. Öyle olsa devlet malına böyle zarar vermezlerdi. Sökülen o parkeler kimin işine yarayacak" diye dert yandı.

BİZE ULAŞIN