Bakımlı'nın camisinin temelini Güvenç attı

Şanlıurfa'nın Bakımlı köyünde yapılacak 3 katlı cami, taziye evi ve Kuran kursunun temelini Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç attı

Şanlıurfa'nın Bakımlı köyünde, hayırseverlerin katkılarıyla yapımına başlanan 3 katlı caminin temelini Büyükşehir Belediye Başkanı Celalelettin Güvenç attı. Kuran okunarak temeli atılan caminin toplam kapalı alan kapasitesi'nin 900 kişilik olacağı bildirildi. 200 metrekarelik alanda taziye evi, 200 metrekarelik alanda Kuran kursu da olacak caminin temel atma törenine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Haliliye İlçe Müftüsü İbrahim Halil Okullu da katıldı.

AZİMLE YOLA ÇIKTIK

Haliliye İçe Müftüsü Okullu törende yaptığı konuşmada "Köy muhtarımız ve imamızın tarafından planı projesi yaptırılan cami, köyümüzün cemaati için mükemmel oldu" dedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalelettin Güvenç ise Bakımlı köyünün de artık kendilerinin evleri olduğunu belirterek "Sizler bizleri mahcup etmediniz. İnşallah bizler de sizlere karşı mahcup olmayız. Çünkü Şanlıurfa önemli bir kent. 1 milyon 800 bin nüfusumuz var. Dua edin güzel işler, güzel hizmetler yapalım ve bu şehrin önünü açalım. Biz bu azimle yola çıktık" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN