Yerel Medya Zirvesi İskenderun'da yapılıyor

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte düzenlediği yerel medya seminerleri İskenderun'da yapılacak

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Konrad Adenauer Stiftung (KAS) ile birlikte düzenlediği yerel medya seminerleri devam ediyor. 70'inci yerel medya semineri bugün İskenderun'da yapılacak. Anemon Otel'de düzenlenecek seminere, Kahramanmaraş, Hatay, İskenderun ile Kilis çevre il ve ilçelerden çok sayıda gazeteci katılacak.

2 AYRI OTURUM

Seminer, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Konrad-Adenauer-Stiftung Derneği Türkiye Temsilcisi Dr. Colin Dürkop'un açılış konuşmasıyla başlayacak. Ardından konusunda uzman gazeteci, akademisyen ve hukukçular tarafından mesleki konuların ele alındığı 2 oturum yapılacak. Oturumlarda medyanın sorunları tartışılacak.

MESLEKİ KONULAR

Moderatörlüğünü TGC Hatay Temsilcisi Mithat Kalaycıoğlu'nun yapacağı ilk oturumda TGC eski Başkanı Orhan Erinç "Medyanın Halleri", TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş "Gazetecilik Etik İlkeleri", TGC Genel Sekreter Yardımcısı ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Niyazi Dalyancı, "Haber Yazım Kuralları", TGC Yönetim Kurulu Üyesi-CNNTÜRK muhabiri Göksel Göksu, "Medyada Kadın Olmak" başlıklı konular hakkında katılımcılara bilgi verecek.

SERTİFİKA VERİLECEK

Seminerin ikinci oturumunda İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TGC Bizim Gazete yazarı Kerim Evren "Haberde dil yanlışları", TGC Yönetim Kurulu Üyesi karikatürist Kamil Masaracı "Medya ve Karikatür", Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Kemal Erdemol "Medya ve Dış Haberler" başlıklı birer konuşma yapacak. Oturumun başkanlığını Ses Gazetesi'nden Akın Bodur üstlenecek. Seminer TGC Başkanı Olcayto'nun değerlendirme konuşması ve sertifika töreni ile sona erecek.
BİZE ULAŞIN