Şişede durduğu gibi durmuyor

Osmaniye'de askerden dönen Ali Özdemir için düzenlenen alkollü eğlence çatışmaya dönüştü. Biri emniyet amiri, 3'ü polis olmak üzere 30 kişi yaralandı. Gözaltına alınan 40 kişi serbest bırakıldı

  • Güney
  • Pazartesi 15.04.2014
Osmaniye'de vatani görevini tamamlayan oğlu Ali Özdemir için "hoş geldin partisi" düzenleyen Süleyman Özdemir'in hevesi kursağında kaldı. Düğüne gelen gençlerin, "Bize alkol almak istiyoruz. Bize içki getirin" şeklindeki talepleri karşılık bulmayınca ortalık savaş alanına döndü. Pompalı tüfeklerin kullanıldığı olayda biri emniyet amiri, 3'ü polis olmak üzere 30 kişi yaralandı. Gözaltına alınan 40 kişi ifadelerinin alınmasının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

PİSTİ BOŞ BIRAKMADILAR

Yörede "Cono" aşireti olarak bilinen vatandaşların çoğunlukta olduğu Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan Süleyman Özdemir, askerliğini bitirerek baba ocağına dönen oğlunun gelişi kutlamak için bir eğlence partisi tertip etti. Tüm eş, dost ve akrabalarını partiye davet eden Süleyman Özdemir, Ankaralı mahalli sanatçı Nurettin Çalışkan ile de anlaştı. Adeta düğüne dönen partiye katılanlar hareketli parçalar eşliğinde halay çekti, göbek attı, pisti bir an olsun boş bırakmadı.

ORTALIK SAVAŞ ALANI

Bu sırada mahallenin gençlerinden Ahmet Gerçik eğlenceyi tertip eden Özdemir ailesinden kendisine alkollü içecek getirmesini istedi. Baba Süleyman Özdemir, aşırı derecede alkollü olduğu gözlenen Ahmet Gerçik'e dönerek, "Yeterince içmişsin. Sana alkol yok. Hemen buradan git, eğlencenin havasını bozma" dedi. Bu sözler üzerine öfkelenen Ahmet Gerçik daha sonra arkadaşları ile birlikte kavga çıkardı. Bu andan itibaren ortalık savaş alanına döndü.

ÖNLEMLER ARTIRILDI
Silahlı çatışma ve kavgada yaralananlar ambulans ve özel otomobillerle çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Bu arada gözaltına alınan şüpheliler emniyette yapılan sorgulamaların ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Osmaniye emniyeti, çatışmanın çıktığı mahalle ile yaralıların bulunduğu hastanelerde geniş güvenlik önlemi aldı.

POLİSLERE ATEŞ AÇILDI
Taşlar, sopalar havada uçuşurken, pompalı tüfekler arka arkaya patlamaya başladı. Osmaniye Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerini kontrol altına almak istedi ancak öfkeli kalabalıktan polislere de ateş açıldı. Saatler süren kavga ve silahlı çatışma sonunda Emniyet Amiri Ali Soydan, polis memurları Recep Sarmal, Şuayip Kürtül ile Cuma Ali Erdoğan ve mahalle sakinlerinden 26 kişi olmak üzere toplam 30 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayla ilgili olarak 40 kişi gözaltına alındı.

BİZE ULAŞIN