Değişim için çalışacağım

Adana'da, 30 Mart seçimlerinde AK Parti'den Seyhan Belediye Meclis üyeliğine seçilen 25 yaşındaki Avukat Yelda Yurt, Türkiye'nin en genç meclis üyesi unvanına sahip oldu. Başbakan Erdoğan'ın gençlerin siyasette aktif yer almasına özen gösterdiğini belirten Yurt , "Adana'nın her anlamda çağdaş bir kent olması için ekibimizle birlikte çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle Seyhan için yapılacak tüm olumlu işlerin altına imzamızı atacağız" dedi.

BAŞARILI AVUKAT

Hukuk Eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra Adana Barosu'na kayıtlı avukat olarak görev yapan Yelda Yurt, siyasette de boş durmadı. AK Parti Adana İl Gençlik Kolları'nda yönetim kurulu üyeliği, halkla ilişkiler, seçim işleri başkanlığı yapan Yurt, Seyhan Belediye Meclis üyeliğine aday oldu. AK Parti'den meclis üyeliğine seçilen genç avukat, mazbatasını alarak göreve başladı.

GENÇLERE İHTİYAÇ VAR

Türkiye'de kadın siyasetçilerin sayısının çok az olduğunu belirten Yelda Yurt "Ülkemizde yerleşmiş ve kalıplaşmış bazı figürler var. Siyasetçi dediğimiz zaman akla ilk gelen öncelikle orta yaş erkeklerdir. Bayanların çok az sayıda yer aldığı siyasette gençlere rastlamak ise neredeyse imkansız. Ancak şu bir gerçek ki ülke yönetiminde, özellikle belediyelerde genç beyinlere, genç fikirlere, yenilikçi projelere ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Yelda Yurt şunları söyledi: Türkiye'nin en genç meclis üyesi olarak meclisteki tecrübeli arkadaşlarımla bir arada çalışmaktan son derede memnunum. Beş yıllık süreçte haktan ve hukuktan ayrılmadan faydalı olan her projenin içerisinde olacağım. Bana bu görevi layık gören partime ve en önemlisi meclise girmemi sağlayan halkımıza, seçmenlerimize teşekkür ediyorum. Nazan ERDEM
BİZE ULAŞIN