Kocatepe ve Ünal 2 aileyi barıştırdı

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ile AK Parti Milletvekili Mahir Ünal araya girip, Elbistan'da iki aile arasında süren kan davasını sona erdirdi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, iki aile arasındaki kan davasının bitmesi için Vali Şükrü Kocatepe ve AK Parti Milletvekili Mahir Ünal'ın çabası sonuç verdi. İki kişinin öldüğü bir kavganın ardından başlayan kan davası, barış yemeğiyle sona erdi. İlçeye bağlı Karahüyük Mahallesi'nde yaşayan Aktaş ve Beştepe aileleri yemekte bir araya gelerek el sıkışıp barıştı.

İNSAN HATA YAPAR
Pınarbaşı Kale tesislerinde düzenlenen barış yemeği, İl Müftüsü Muhammet Gevher tarafından yapılan dua ile başladı. Vali Kocatepe, iki ailenin barışmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Türkiye'nin her geçen gün güçlenip güzelleştiğini, bu güzelliklerin de ancak birlik ve beraberlikle değerlendirebileceğini dile getiren Kocatepe, "Bu kadar parlak istikbalin içinde biz Karahüyük'te dünyayı kendimize zindan etmişiz. İnsan hatasız olmaz. Elbette fert hata yapacaktır. 'Beşer şaşar' misali. Ama büyüklük, kötülük yapanı affetmektir" dedi.

Melekler tavaf eder
AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise barış ve kardeşlik amacıyla bir araya gelenlerin yaptığı güzel şeyi tavaf etmek için meleklerin yeryüzüne indiğinin söylendiğini ifade etti. Barış amacıyla toplananların çok hayırlı bir iş yaptığını dile getiren Ünal, Vali Kocatepe'nin barış yemeği için çok emek verdiğini belirterek, barış ortamının sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN