Melih Abi: Ehliyet kartı kalmamış yeni adaylar mutsuz

Adana'dan bir okurumuz aradı. Oğlu ehliyet sınavına girmiş, kazanmış, yani sertifikası elinde. Fakat Trafik Şube Müdürlüğü'nde ehliyet olmadığı için beklemek zorunda kalmış. Okurumuz diyor ki; "Oğlum ehliyet sınavlarını başarıyla verdi. Ehliyet alabilmesi için sertifikasını da aldı. Fakat Trafik Şube Müdürlüğü'nde ehliyet kartı kalmamış. Takip ediyoruz ama bir türlü oğlumun ehliyetini alamadık. Amacımız kimseyi şikayet etmek değil, fakat iki aydan beri çocuğum ehliyetine kavuşmak için bekliyor. Ben babası olarak bir trafik memuruna sertifika ile arabaya binmesinin doğru olup olmadığını sordum. Ehliyetsiz araç kullanıyor statüsüne gireceğini, kesinlikle kullanmaması gerektiğini söyledi. Ayrıca 700 lira cezası varmış. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum." Bu konuda Trafik Şube Müdürlüğü yetkililerinin bir açıklaması olursa yer vereceğiz, bilgileri olsun.

Şirket aracı kullanan sürücülerin dikkatine

Adana'dan bir başka şikayet de yine trafikle ilgili. Kent trafiği herkesin malumu çok yoğun. Fakat bu yoğunluğun yanı sıra iyi araç kullanmayan sürücüler de var. Bir bakıyorsunuz önünüze direksiyon kırıyorlar, hız yapıyorlar, ışıklara sert giriyorlar. Yani sizleri tedirgin ediyorlar. Özellikle şirket araçları. Çoğunlukla 34 plakalı araçlar. Ben bu şikayeti geçtiğimiz yıl da yazmıştım. Trafik görevlileri kurallara uymayanlara cezai işlem uygulamıştı. Bu defa da şirket araçlarını kullanan araç sürücüleri haksızlığa uğradıklarını söylemişti. Hepsini bu gruba dahil etmek doğru değil ama maalesef birçoğu böyle. "Araç kendinin olsa böyle kullanırlar mı?" diye sormadan edemiyorsunuz. Ben sorunu köşeme taşıdım. İnşallah sorunu hep birlikte çözeriz.

Gülmece

Dilbilgisi dersinde bayan öğretmen zamanları anlatıyordu ve örneklerde açıklamasını sürdürdü. "Eğer 'Ben güzeldim' dersem, bu geçen zamandır." "Eğer 'Ben güzelim' dersem, bu ne olur çocuklar?" Alper arkadan bağırdı: "Koca bir yalan!..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20


BİZE ULAŞIN