Dünyanın çocukları Gaziantep'e geldi

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl Gaziantep'te yapılıyor. TRT'nin organize ettiği şenlik için 36 farklı ülkeden çocuklar geldi

TRT'nin organize ettiği Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği, bu yıl Gaziantep'te başladı. 36'ncı kez düzenlenen şenlik için ilk etkinlik Masal Park'ta yapıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 23 Nisan Çocuk Bayramı için Gaziantep'e gelen 36 ülkenin çocuklarına seslenerek, "Gelin güçlerimizi birleştirelim. O zaman daha çok masum ve mağdurlara ulaşırız" dedi.

SURİYELİLER DE VAR
Şenlikte komşu ülke Suriyeli çocukların da bulunduğunu vurgulayan Başkan Şahin, "Yarınlarda zulmün ve savaşların bitmesi için, acıları bitmesi için bütün dünyanın yapacağı işler var. Bugün daha 5 yaşına gelmeden temiz suya ulaşamayan, sağlık ve eğitim hizmeti alamayan çok çocuk var. Biz gücümüzü birleştirip daha yoksula, mağdura ulaşalım. Gücümüz birleştirirsek daha çok mahsum ve yardım bekleyen çocuklara, insanlara ulaşırız" diye konuştu.

ATATÜRK'ÜN ARMAĞANI

Gaziantep Valisi Erdal Ata ise bütün dünya çocuklarına Mustafa Kemal Atatürk'ün armağan ettiği Çocuk Bayramı'nın 94'cü yıl dönümünün sevincini yaşadıklarını söyledi. Asya, Afrika ve Avrupa'dan gelecek çocuklar ile bin 250 civarında çocuğun katılacağını belirten Ata, 36 ülkeden gelen çocukların Gaziantep'ten en iyi şekilde ağırlanacağını vurguladı.

DOYASIYA EĞLENİN
Dünya çocuklarını Gaziantep'te doyasıya bir eğlence ve şenliğe davet eden Ata, yapılacak şenlikler ve kongrelerde çocuklara yönelik birçok faaliyetin olacağını açıkladı. Dünyada artan siyasi belirsizlik, savaş ve afetlere karşı hep birlikte dur diye bilmek için, çocuklara temiz bir dünya ve çevre bırakabilmek için mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti. Ata, "Burada gönlünüzce eğlenip ülkenize döndüğünüzde ülkemizin ve şehrimizin tanıtımını yapmanızı istiyorum" dedi
BİZE ULAŞIN