"70 Milyon İnsan, 70 Bin Kitap, 70 Bin Fidan, Gelecek Zaman"

Türkiye Gençlik Konfederasyonu, sosyal sorumluluk projesinin startını Adana'da verdi

Türkiye Gençlik Konfederasyonu, sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirmeyi planladığı "70 Milyon İnsan, 70 Bin Kitap, 70 Bin Fidan, Gelecek Zaman" projesinin startını, yaptığı ilginç kitap tanıtımlarıyla uluslararası bir üne kavuşan şair Burak Ballı'nın da katıldığı bir kokteylle verdi. Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği Ballı, ATOSEV'de düzenlenen gecede son şiir kitabı 'Sessiz Bekleyiş'i imzaladı.

ÖNEMLİ PROJELER
Türkiye Gençlik Konfederasyonu'nun geçmiş yıllarda "Trafik Terörüne Hayır" ve kitap kampanyaları başta olmak üzere birçok önemli projeye imza attığını ve başarılı sonuçlar alındığını açıklayan TGK Adana İl Başkanı Hatice Nazlı Yakıcı, başta lise ve üniversiteli gençlerin katıldığı proje kapsamında öğrencilerin sosyal yönlerinin ön plana çıkarıldığı bir taslak hazırladıklarını söyledi.

DOĞAYI KORUYORUZ

Projenin Adana'nın yanı sıra Türkiye genelinde belirlenen pilot illerde gerçekleştirileceğini belirten Yakıcı, "Gençlerimizin, edebiyata ve sanata yönelmeleri amaçlanmıştır. Projenin en önemli konularından bir tanesi olan 'Gelecek Zaman'da doğayı koruyoruz. Proje kapsamında şair Burak Ballı'nın imzaladığı kitabıyla birlikte bir adet fidan vermek suretiyle valilik ve belediyenin göstermiş olduğu alanda fidan dikme şenliği düzenliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN