Kart protestosu

Statlara giriş için kullanılan Passolig kartlarına bir protesto da Adana'dan geldi. Her maçını en az 10 bin kişiye oynayan Adana Demirspor'un son maçında 15 kadın ve çocuk taraftar vardı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni uygulaması Passolig, Adana Demirspor- Fethiyespor maçında kadın ve çocuk taraftarlara sıkıntılı anlar yaşattı. Mücadele ettiği PTT 1. Lig'de 36'ncı haftayı cezalı olarak geçiren Adana Demirspor'u bu maçta yalnız bırakmak istemeyen kadın ve çocuk taraftarlar maç günü 5 Ocak Fatih Terim Stadı'na geldiklerinde kart engeli ile karşılaştılar. Passolig kartı olmayan taraftarlar tüm ısrarlara rağmen stada giriş yapamadı.

DESTEK OLAMADILAR
Futbol Federasyonu'nun yeni uygulamaya koyduğu sistemi eleştiren kadın taraftarlar, "Ligin bitimine az bir süre kala bu tür uygulamalar hayata geçirilir mi? Kartları olmayan taraftarlara kolaylık tanınmalı, passolig kartı temin etmek için bir süre tanınmalı. Takımımıza destek olmak için geldik ama maalesef passolig engelini aşamadık. Sistemin hayata geçtiği yönünde bilgimiz olmadı. Bu tür çalışmalar için bir geçiş süresi mutlaka konulmalı" dediler.

SADECE 15 TARAFTAR
Evinde oynadığı her karşılaşmada tribünleri dolduran coşkulu taraftarının müthiş desteğini arkasına alan Adana Demirspor bu kez rakibinin karşısına boynu bükük çıktı. 14 bin kişilik stada sadece passolig kartı olan 15 kadın ve çocuk taraftar girebildi. Rakibini tüm olumsuz koşullara rağmen 3-1 skorla geçen Adana Demirspor içerde 15, dışarda ise binlerce taraftarını sevince boğdu. Taraftarlar, federasyonu uyararak bu soruna acil bir çözüm bulmasını istedi.
BİZE ULAŞIN