Çocukların coşkulu bayramı

Adana, Mersin ve Gaziantep'te 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusu, çocukların neşeli gösterileriyle kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Adana, Mersin ve Gaziantep'te de coşku içinde kutladı. Törenlerde çocuklar şiirleri, şarkıları ve danslarıyla, bayram neşesini doyasıya yaşadı. Gaziantepliler, devam eden Türkiye Üniversiteler Halk Dansları Şenliği'yle bayram keyfini ikiye katladı.

FOLKLORCULAR ŞAŞIRTTI

Adana'daki 23 Nisan kutlamaları istasyon önündeki Uğur Mumcu Meydanı'nda yapıldı. Vali Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün halkı selamlamasıyla başlayan tören, İstiklal Marşı ve protokol konuşmalarıyla devam etti. Daha sonra çocukların şiirler okuduğu kutlamalarda, en büyük ilgiyi halk oyunları gösterileri ve anaokulu öğrencilerinin 'yumurtalı ıspanak' şovu gördü. Törende, Sakarya Ortaokulu öğrencilerinin profesyonelce hazırlanmış 'Adım Adım Anadolu' gösterisi dikkat çekti.

GÜZEL HAVA MUTLU ETTİ

Mersin'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurt genelinde olduğu gibi büyük bir coşku ile kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan etkinlikler, Mersin Marina'da devam etti. Aileleriyle katılan çocuklar, sergilenen halk oyunları gösterileri, dans etkinlikleri ve müziklerle eğlendi. En renkli giysileriyle Cumhuriyet Meydanı ve Marina'daki kutlamalara katılan çocuklar, 23 Nisan coşkusunu güzel havanın da keyfini çıkararak doyasıya yaşadı. Tarsus ilçesinde de bayram kutlamalarına ilgi büyük oldu.
BİZE ULAŞIN