Aydınoğlu'nun akıllı konutları

Aydınoğlu İnşaat, Aydınoğlu Elite projesinde akıllı ev sistemini tam paket olarak konutlara uyguluyor

Aydınoğlu Elite projesinde akıllı ev sistemini tam paket olarak uyguladıklarını söyleyen Aydınoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Baloğlu, "Genç, dinamik ve kreatif kadromuzla çağdaş, modern ve akılcı projeler geliştiriyoruz" dedi. Ticari hayatının başlangıcı 35 yıl öncesine uzanan Aydınoğlu Grup, inşaat, turizm, akaryakıt ve enerji sektörlerinde hizmet veriyor. Aydın Baloğlu, sektörde farklı projelere imza atmak amacıyla 3 yıl önce kurdukları Aydınoğlu İnşaat'ta ilk projelerini tamamladıklarını ifade etti. Akıllı ev sistemi uygulamasıyla inşa ettikleri Aydınoğlu Elite projelerinin modern, sıcak ve huzurlu yaşam konutları sunduğunu ifade eden Baloğlu, "Teknolojiyi en son noktasına kadar kullanabildiğimiz, internetle evinizi dünyanın her yerinden yönetebileceğiniz bir sistem kurduk" diye konuştu.

HER ŞEY OTOMATİK

Baloğlu, akıllı ev sistemi sayesinde internet olan her yerden evin kontrol edilebildiğini aktarırken, ana elektriğin, doğalgazın, suyun kesilebildiğini veya açılabildiğini ifade etti. Baloğlu "Evi su bastığı zaman su sensörleri anında sisteme haber veriyor ve suyu kesiyor. Ayrıca su baskını içerisinde tehlike oluşturabilecek elektrik ve doğalgazı da sistem kendisi kesiyor. Ayrıca ayarlama yaparak klima veya doğalgaz istenildiği zaman çalıştırılabiliyor. Ev için farklı komutlar verilebilen a,b,c gibi farklı senaryolar oluşturulabiliyor. Akıllı ev sistemini tam paket olarak uyguluyoruz. Projemizde dünyanın en iyi markalarından Alman Verkehr sistemini kullandık. Adana'da akıllı ev sistemini uygulayan ilk firmalardanız" diye konuştu. Dairelerinin 4+1 olduğunu dile getiren Baloğlu, yapı kullanım izin belgelerinin alındığını ve oturuma hazır halde olduğunu belirtti.

SOSYAL ALANLARI GENİŞ

Baloğlu, sitelerinin 5 bin 100 metrekare alana kurulduğunu ve 2 blok, 60 daireden oluştuğunu anlattı. "Sitemizin en büyük özelliklerinden biri çok geniş sosyal alanlara sahip olması" dedi.

YENİ PROJE YOLDA
Yeni projelerinden de bahseden Baloğlu, Aydınoğlu İnşaat olarak Sular bölgesinde bir iş merkezi projelerinin olduğunu ifade etti. Baloğlu, projenin çizildiğini ve ruhsat alma aşamasında olduklarını belirtirken, "Lüks ofislerin olacağı bir ofis residance yapacağız. 2014 yılında başlamayı planlıyoruz" dedi. Bu projelerinin yanı sıra bu yıl için 2+1, 3+1 daireli olmak üzere farklı site projelerininde olduğunu vurgulayan Baloğlu, "Aydınoğlu Elite projesi lüks bir projeydi. Önümüzdeki dönemde daha uygun konutlar da yapacağız. Ancak kaliteden asla ödün vermeyeceğiz. Firma olarak çizgimiz ve anayasamız kalite. Kaliteyi olmazsa olmazımız olarak belirledik. Müşterilerimiz sitemizi gezdiği zaman İstanbul'da yapılan projelerle eş değer hatta bazı noktada daha üstünde olduğunu görüyor. Modern İstanbul projelerini Adana'ya getirdik. Bundan sonra yapacağımız projelerde de aynı çizgimizi koruyacağız. Ayrıca dünyadaki inşaat sektörünü de sürekli takip ediyoruz. Kendi bünyemizde mimar ve içmimarlarımız var. Çok iyi bir ekibe sahibiz" şeklinde konuştu. Turizm sektöründe aktif olarak 7 yıldır hizmet verdiklerini ifade eden Baloğlu, Çukurova Park Otel'ini yaptıklarını aktardı. Otelin 140 yataklı olduğunu anlatan Baloğlu, "Otelimiz 4 yıldızlı. Tamamen iş dünyasına hitap ediyoruz. 60 odamız var" dedi.

BİZE ULAŞIN